Ana sayfa Haber Spotify Premium kullanıcıları artık beş kat daha fazla şarkı indirebilecek

Spotify Premium kullanıcıları artık beş kat daha fazla şarkı indirebilecek

0

Fazlasıyla popüler müzik yayın servisi Spotify, aboneliğe sahip müşterileri için çevrimdışı dinleme özelliğini hep sunuyordu. Firma indirilebilecek şarkıların sayısına bir limit koyuyordu fakat muhtemelen hepimiz telefonlardaki kapasite yetersizliği yüzünden bu sınıra yaklaşamadık bile.

Herhangi bir yolculukta yetecek kadar yüksek olan bu limit, 3.333 şarkıydı. İlk bakışta garip bir sayı gibi görünse de cihaz başına 3.333 ve hesap başı üç cihaz şeklinde hesaplandığında toplam 10 bin şarkı (daha doğrusu 9.999 ama fark etmez) yapıyordu. Bu sayı bizim gibi sıradan insanlar için çok fazla olsa da müzik tutkunları için oldukça ufak denilebilir. Spotify’ın kullanıcı tabanında yer alan bu kişiler, bir süredir bu limitin arttırılmasını istiyordu.

İlgili Haber: Google Saat uygulaması artık Spotify ile alarm çalabiliyor

Bu istekleri bir süre bekleten Spotify, limiti ciddi anlamda arttırdı. Cihaz başına 10 bin şarkıya izin veren firma artık hesap başına cihaz limitini de üçten beşe çıkardı. Bununla birlikte artık bir kullanıcı beş farklı cihaz yardımıyla 50 bin şarkıyı indirip yanında taşıyabilecek.

50 bin şarkı kulağa hoş gelse de yüksek kaliteli şarkıları her bir dakikası 2,4 MB yer kaplıyor. Sayıları üst üste eklediğimizde ne oluyor siz daha iyi bilirsiniz.

Spotify bu aralar kütüphanesindeki bazı şarkıları kaybetse de kullanıcılarını Apple Music’e geçmemeleri için ikna etmeye çalışıyor. Ücretsiz sürüme gelen yeniliklerin de desteğiyle firma rekabette daha iyi bir konum alacak gibi görünüyor.


Kaynak: Spotify
Aracı: PhoneArena

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here