Ana sayfa Haber Spotify nihayet Türkiye”de

Spotify nihayet Türkiye”de

0

Arşivinde 20 milyondan fazla şarkıyı barındıran dünyada en çok tercih edilen müzik platformu Spotify, Türkiye’deki müzikseverlerin kullanımına açıldı

Tıpkı Facebook ve Twitter gibi başlıbaşına bir sosyal medya platformu olarak da düşünülmesi gereken Spotify, sadece internette müzik dinleyebileceğiniz bir uygulamadan çok daha fazlası. 2006 yılında ilk tohumları atılmaya başlanan platform 2008’de Daniel Ek ve Martin Lorentzon tarafından İsveç’te kuruluyor. O yıllarda yalnızca İsveç’te kullanılabilen Spotify, önce Batı Avrupa’ya ardından ABD’ye açılıyor. Bugün itibariyle Türkiye’nin yanında Yunanistan, Tayvan ve Arjantin’de de birer lansman düzenleyen Spotify’ın dünyada kullanılabileceği toplam ülke sayısı 32’ye ulaşacak.

 

üç farklı üyelik tipinin bulunduğu Spotify’da Spotify ücretsiz ile kullanıcılar müziğe istedikleri zaman ve ücretsiz ulaşabilirken, Spotify Limitsiz hesabı olanlar uygulamaya 24 saat boyunca kesintisiz ve reklamlara maruz kalmadan erişebiliyorlar, bedeli ise aylık 4.99 TL. Spotify Premium’un özelliği ise ayda 9.99 TL ödeyen kullanıcılarının müziğe bilgisayarlar, cep telefonları, tabletler ve ev eğlence sistemleri gibi birçok akıllı cihazla ulaşabilmeleri.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here