Ana sayfa Mobil Spotify Lite Uygulaması Yayınlandı: Sadece 15MB!

Spotify Lite Uygulaması Yayınlandı: Sadece 15MB!

0

Bu sıralar herkesin var gücüyle çıkardığı hafif uygulamalar arasına Spotify da katıldı. Şimdiye kadar Facebook, Facebook Messenger, Instagram, hatta Uber’in bile çıkardığı Lite uygulamalar, asıl uygulamadan bazı özellikleri kırparak boyutlarını küçültüyor ve veri tasarrufu sağlıyorlar. Spotify Lite da asıl uygulamanın ~100MB’lık boyutuna kıyasla 15MB ile oldukça küçük. Bu boyut küçülmesi ise özellikle premium abonelerine ciddi kayıplar yaşatıyor.

İlk bakışta oldukça umut vadeden uygulama, asıl haliyle neredeyse aynı arayüze sahip. Özel giriş sayfası ve Facebook bağlantısı özelliğinin de olduğu uygulama, %85’lik bir boyut küçülmesini bunlara borçlu:

  1. Çevrimdışı müzik dinleme özelliği yok.
  2. En yüksek kalite ses seçeneği yok.
  3. Spotify Connect yok.
  4. Premium abonelerine bile istenilen şarkıları seçme özelliği yok. Sadece rastgele oynat seçeneği mevcut.

Uygulama bu haliyle şimdilik sadece ücretsiz hesap kullanıcılarına hitap ediyor. Eğer Spotify’ı seviyorsanız fakat akıllı telefonunuzun yetersizliği yüzünden tam olarak tadını çıkaramıyorsanız artık Spotify Lite imdadınıza yetişecek. Bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız buradan Play Store’a giderek indirebilirsiniz.

Aklınızda olsun, uygulamanın küçük boyutu yüzünden kaybettiği özellikler, onu direkt olarak sadece ücretsiz pakete uygun hale getiriyor. Eğer aboneliğiniz varsa ve bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız, ücretli aboneliğinizi iptal ederek hiçbir dezavantajdan etkilenmemiş olursunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here