Ana sayfa Haber Spotify kullanıcılarını mağdur ediyor

Spotify kullanıcılarını mağdur ediyor

0

Spotify Premium için, Türkiye‘deki bazı kullanıcıları ödeme konusuyla ilgili problem yaşıyorlar. Spotify Premium için söz verilen yaklaşık 10 TL’lik ödeme yerine, kullanıcıların kredi kartlarından dolar olarak çekilmesiyle ve hesaplarının da dolar hesabı olmaması nedeniyle kullanıcılar bankalarına faizli ödeme yapmak zorunda bırakıldılar. çıkmazlık içerisinde olan sorunsallardan bir tanesi de, Spotify’ın kendi arayüzünde gösterilen “hesabım” sekmesinde faturalandırılma TL üzerinden yapılıyor fakat ekstre ve ödeme dolar olarak hesaplanıyor. Haliyle dolar fiyatının akibeti belli olmadığı için de ve faizler de göz önünde bulundurulduğunda sorun işin içinden çıkmaz bir hale geliyor. 

Durumun daha da vahim olan kısımı ise, Spotify Türkiye için, kullanıcılar herhangi bir muhattap kişisi veya ilgili danışman şirket bulamıyorlar. Servisin içerisinde yer alan yardım bildirimleri de hem yetersiz, şikayet mektuplarına da cevap alamadıkları söyleniyor, kullanıcıların.

Spotify’ın, bu durumla ilgili kullanıcılarıyla iletişime geçmedikleri halde ciddi problem yaşayacaklar gibi görünüyor.

Editörün notu: Yaklaşık 2 aylık bir araştırma sonucu oluşturulmuş bir haberdir. Bu dolar-TL çıkmazından kişisel olarak mağdurum ve durumla ilgili bir açıklama geldiği halde gerekli haber hazırlanacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here