Ana sayfa Haber Spotify”ın yeni ücretsiz versiyonu bazı kullanıcılara gönderildi

Spotify”ın yeni ücretsiz versiyonu bazı kullanıcılara gönderildi

1

Birkaç hafta kadar önce Spotify”ın yeni ücretsiz versiyonu ile ilgili bazı haberler çıkmıştı. ünlü müzik servisinin güncellenmiş ara yüzünü bazı kullanıcıların hizmetine sunmaya başladığı anlaşıldı. Her ne kadar bunun, firmanın önümüzdeki hafta yayınlaması beklenen ücretsiz mobil versiyonu olduğu henüz doğrulanmamış olsa da, arayüzde gerçekleşen değişiklikler sonrasında ücretsiz versiyonun, isteğe göre seçilebilen çalma listelerinin bulunduğu Premium hesap versiyonunun arayüzünü aratmayacak bir tasarıma sahip olduğu görülüyor.

Bloomberg”in geçtiğimiz haftaki haberinde bu güncellemelerin özellikle mobil kullanıcıları etkileyeceği belirtilmişti. 24 Nisan etkinliğiyle ilgili yakın zamanda çıkan tanıtım görselleri de, yeni değişikliklerin Spotify Mobil”e geleceğini doğrulamıştı.

Spotify”ın ücretsiz mobil versiyonunda birkaç önemli değişiklik olmakla birlikte, bu değişiklikler arasında en önemlisi, istenilen parçanın çalınabilmesini sağlayan yeni seçenek olsa gerek. Bu tip bir seçenek “Gold Edition” adlı ücretli versiyonda mevcut. Eğer çalma listesi sadece karma modda çalınabiliyorsa, bu tip listeler mavi renk karma simgesi ile gösteriliyor yeni versiyonda. Daha önce tüm çalma listeleri sadece karma modda çalınabiliyordu.

Gezinme çubuğunun alt bölümünde yer alan “Gezinti” butonu kaldırılmış, buradaki içerik “Arama” bölümüne aktarılmış. Kullanımdan kaldırılan diğer bir buton olan Radyo butonu ise yeni versiyonda herhangi bir yerde bulunmuyor. Aynı zamanda sağ tarafta “Premium” butonu da yer alıyor.

Spotify”ın ay başında test ettiği ses kontrolü özelliğinin bu güncellemede henüz yer almadığı görülüyor.

3 Nisan”da halka arz edilen Spotify”ın servisleri 61 ülkede, 159 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu servisler aynı zamanda reklam destekli ücretsiz dinleme servisi ve Ocak 2018 tarihi itibariyle 70 milyon ücretli kullanıcının abone olduğu servisten oluşuyor. Firma, yıl sonuna kadar edindiği gelirlerde yüzde 30″luk bir artış sağlayarak, 6.6 milyar dolara ulaşmayı hedefliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here