Ana sayfa Donanım Spotify”dan da akıllı hoparlör geliyor!

Spotify”dan da akıllı hoparlör geliyor!

120
0

İnternet üzerinden müzik dinleme hizmetlerinden müşteri hacmi ve içerik boyutu dikkate alındığında en büyük olanı Spotify, şu araların en büyük heveslerinden bir tanesi olan akıllı hoparlör işine giriyor. 

Spotify tarafından açılan yeni bir iş başvurusuna göre firma “bağlı donanım” konusunda tecrübeli eleman arıyor. Bağlı donanımdan kasıt, internet üzerinden veri alışverişi yaparak kullanıcı deneyimini arttıran cihazlar ifade edilmek isteniyor. Firmanın başvurusunda yer alan yazıda Wi-Fi bağlantısıyla Spotify’dan müzik oynatacak donanımların geliştirilmesinden bahsedilmekle birlikte bu tür donanımlar uzun süredir piyasada varlığını sürdürüyor. Amazon Echo ve Google Home gibi akıllı asistan destekli hoparlörler ile yarışmayı hedefleyeceğini düşündüğümüz Spotify, akıllı hoparlöründe ses kalitesine ya da geniş uyumluluğa yönelebilir.

Samsung’un Bixby sesli asistanını sıfırdan üretmeye başlamasıyla birlikte edindiğimiz bilgiler, bir asistanı sıfırdan üretmenin ne kadar zor olduğunu doğruluyor. Spotify’ın da muhtemelen bu yöne hiç girmeyip hazırda var olan Google Assistant ya da Amazon Alexa sesli asistan sistemlerini kullanan bir donanım üretmesi kuvvetle muhtemel.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here