Ana sayfa Donanım Sportif televizyonlar!

Sportif televizyonlar!

0

Spor müsabakalarında üst düzey keyif için…
 

Bir sporsever için, spor müsabakasını stadda izlemek kadar keyif verici bir etkinlik olamaz. Rekabeti ve heyecanı direkt içeriden izlemenin verdiği tadı verebilen başka yöntemler sayıca çok azdır. Ne var ki teknolojinin de gelişimiyle birlikte spor müsabakalarını artık kendi evimizden izlediğimizde de aynı hazzı alabiliyoruz.
 
spor
 
Tabii ki bunun için uygun ekipmanı seçerek. üç boyutlu yayınları destekleyen büyük ekranlı ve yüksek çözünürlüklü televizyonlar, hiç şüphe yok ki spor müsabakalarını oturduğumuz yerden izlememiz için büyük avantajlar sunuyor. Futbol, basketbol, araba yarışları, tenis, voleybol ve daha nice spor dalı, bu televizyonlar ile ayrı bir keyif unsuru haline geldi. Newtech olarak biz de sizler için en ideal sportif televizyonları araştırdık. Rekabet dolu sayfalara hazır olun!

 

Panasonic VIERA 65″ 3DTV

Tam adı Panasonic VIERA TC-P65VT30 65″ 3D olan Plazma televizyon, Panasonic’in yüksek çözünürlüklü televizyon modelleri arasındaki en yüksek ekran boyutuna sahip olan televizyon olma özelliğini taşıyor. GT30 serisinden aldığı hızlı karelerde yavaşlama olmadan seyir imkanı tanıma özelliğini VT30’da bir adım ileriye taşımayı başaran Panasonic Viera serisi, 65 inç boyutlarındaki televizyonda üst düzey performans göstermeyi başarıyor.
 

panasonic viera 65
 

3D görüntüleri başarılı bir şekilde plazma teknolojisiyle birlikte sunabilen HDTV, Infinite Black 2 Pro panelini kullanıyor. Bu panel sayesinde siyahın baskın olduğu sahnelerde bile net ve akışkan bir görüntü sağlanıyor.
 

Televizyonun internet desteği de gayet başarılı. HDTV’yi iki şekilde televizyona bağlayabilmek mümkün. Bunlardan ilki, hepimizin aşina olduğu standart ethernet port’u aracılığıylayken, diğeri ise kablosuz olarak, Panasonic’in USB Wi-Fi aparatı aracılığıyladır. Wi-Fi ile internete eriştiğinizde Viera’nın Connect servisine de erişebiliyorsunuz. Televizyonun dahili panelinde yer alan Viera Connect sayesinde anında online spor kanallarına erişebiliyorsunuz. Bu sayede tüm dünyadaki spor portalları anında televizyonunuza geliyor.

 

Samsung PN64D7000 64″ 3DTV

3D televizyon dünyasına sunduğu başarılı televizyonlarıyla beğeni toplayan Samsung, spor müptelalarının dikkatini ise PN64D7000 ile çekmeyi başardı.64 inç ekrana sahip olması dolayısıyla salonun en ücra köşesinde bile olsanız, dev ekranda maç keyfi yaşayabileceğiniz bu televizyon, 15,000,000:1 gibi üst düzey bir kontrast oranına sahip. 0.001 milisaniye tepki süresi sayesinde hızlı değişen karelerde de herhangi bir sıkıntı yaşanmasına izin vermeyen telefonun görüntü yenileme hızı ise 600 Hz.
 

samsung pn64d7000 64
 

Plazma televizyonların artık çok tercih edilmediği düşüncesini yerla bir etmeyi başaran bir ürün olan PN64D7000’in renk derinliği de son derece doyurucu. Yeşil çimlerin üzerinde hızlı oynanan bir spor müsabakasını, 64 inç’lik bir ekran üzerinde ister üç boyutlu ister iki boyutlu bir şekilde bu denli yüksek kontrast oranı ve renk derinliğiyle izlemek, hiç şüphe yok ki unutulmayacak bir tecrübe kazandıracaktır.
 

Dahili Wi-Fi cihazına sahip olan televizyon, bu sayede internet erişimine de açık. Samsung’un kendi bünyesinde sunulan Samsung Apps platformu üzerinden televizyonunuza çeşitli uygulamalar indirebilmek de mümkün. Bu uygulamalar arasında spor kanalları veya spor dünyası ile ilgili içerikler de mevcut.

 

Vizio XVT553SV 55

Fiyat/performans puanlaması yaparsak, ilk üçte yer vereceğimiz bir HDTV olan Vizio XVT553SV, 55 inç LCD televizyonlar arasında kalitesiyle de üst sıraları zorlamayı başaran bir televizyon. 10000000:1 kontrast oranı sayesinde renkleri hayli keskin ve sert gösteren televizyonun tepki süresi ise 3 milisaniye. özellikle spor müsabakaları izlerken renklerin doygunluğuna mest olmamak elde değil. Eğer salonunuzun orta yerinde uygun fiyatlı fakat fiyatına kıyasla kaliteli performans gösteren bir HDTV arıyor ve bu HDTV üzerinden spor müsabakaları izlemeyi düşünüyorsanız, Vizio XVT553SV’e kesinlikle bir şans vermelisiniz.
 

vizio xvt553sv 55
 
5 adet HDMI girişe sahip olan televizyon, bunun yanı sıra 3 USB girişine, bir VGA girişe ve bir de ethernet girişine sahip. Hepsi bir yana, şık ve keskin görünüşüyle de salonunuzun bir köşesini şenlendirmeye aday. Fiyatına kıyasla kaliteli bir televizyon olmasına rağmen, alanındaki üst düzey televizyonlarla karşılaştırdığımızda belli başlı aksaklıklarla karşılaşmak mümkün. örneğin; basketbol gibi hareketin ve sürekliliğin ön planda olduğu bir spor müsabakasında, 3 milisaniyelik tepki süresi dikkatli gözlere sahip sporseverlerin canını sıkabiliyor. Fakat hatırlatmakta fayda var; fiyat/performans puanlamasına bakarsak, Vizio XVT553SV’e kesinlikle bir şans verilmeli.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here