Ana sayfa Haber SpaceX’in Falcon 9’u En Zorlu Uçuşunu Yaşadı

SpaceX’in Falcon 9’u En Zorlu Uçuşunu Yaşadı

1

SpaceX, 2019’un ikinci başarılı lansmanını tamamladı ve ilk ticari Ay görevi yolculuğunun ilk ayağında; ay yüzeyine yerleşimi sağlamak için kurulmuş bir Falcon 9 Block 5 roketi gönderdi.

İsrail’i ilk uzay şirketi olarak bilinen SpaceIL, aynı zamanda Ay’da faaliyet gösterecek ilk özel şirket olmayı planlıyordu. Falcon 9, bu uzay aracının başarılı bir şekilde ay yüzeyine ulaşması için gerekli donanıma sahipti.

SpaceX Bu Zorlu Görevi De Başarıyla Geçti

SpaceX’e göre; Falcon 9 B1048’in üçüncü başarılı lansmanı ve inişi Block 5 güçlendirici ile“bugüne kadarki en zorlu koşullarından bazıları”ile karşı karşıya kaldı. B1048’in üçüncü fırlatma ve iniş süreci, tüm bunlara rağmen mükemmel bir performans gösterdi.

SpaceX CEO’su Elon Musk’a göre güçlendirici, Crew Dragon’un uçuş sırasındaki görevine destek olarak Nisan’ın başlarında tekrar uçabilir. Ancak bu testin Nisan ayında gerçekleşeceği iddiası, NASA takvimi güncellemesiyle doğrudan çelişiyor.

Ana PSN-6 uydusunun Falcon 9’un üst kademesinde konuşlandırılmasından kısa bir süre önce; SpaceX’in piyasaya sürülen ağ operatörlerinden biri, SpaceIL’in uydusuyla iletişimi kurduğunu ve iniş ayaklarının yörüngeye oturduğunu doğruladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here