Ana sayfa Haber Dünyanın Her Yerinden İnternet Erişimi SpaceX İle Sağlanacak

Dünyanın Her Yerinden İnternet Erişimi SpaceX İle Sağlanacak

0
internet hızı eğitim

Artık neredeyse her şeye erişimin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Üstelik tüm bu erişeceğimiz materyaller; genellikle online sistem üzerinden erişime açılıyor. Ancak bazı durumlarda online sisteme ulaşma imkanı bulunmayabilir. İşte tam da bu dezavantajı önleyebilmek ve herkesin internete ulaşımını sağlayabilmek için SpaceX devreye giriyor.

FCC; SpaceX in 7000 den fazla internet ışınlı uydu başlatma planını onayladı. Sayının yaklaşık olarak 12.000 takım yıldızını başlatabilecek düzeyde olduğu da söyleniyor. Bununla ilgili bütün izinler SpaceX tarafından yasal olarak alındı.

İşte Konunun Tüm Detayları

SpaceX takımyıldızının sinyallerdeki gecikmeyi azaltmaya yardımcı olan, nispeten düşük yörüngelerde çalışması amaçlanıyor. Yeni onaylanan 7,518 uydu; 335 ile 346 kilometre arasındaki irtifalarda, 4.425 adet orijinal uydu ise; biraz daha yüksek bir seviyede çalışmalarını devam ettirecek.

 

 

Normal şartlarda SpaceX 1110 ile 1325 kilometre arasında değişen yörüngelerde ilk takım yıldızını aktifleştirmeyi amaçlıyordu. Ancak geçen hafta şirket; FCC ile revize edilmiş bir plan yaptı ve 550 kilometrelik bir rakımda 1500 den fazla uydu uçurma izni istedi.

Bunun dünya online tarihi açısından adeta büyük bir devrim olacağı da tahmin ediliyor. Böylece dünyanın her neresinde olursanız olun, internet erişimine açık bir hale geleceksiniz. Tüm bu çalışmaların öncülüğünü Elon Musk gerçekleştiriyor. Peki sizce, bu gerçekten online bir devrim yaratmaya yetecek mi ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here