Ana sayfa Haber Sorumluluk sahibi şirketler listesi açıklandı

Sorumluluk sahibi şirketler listesi açıklandı

0

“Dünya”nın En Etik Şirketleri, En Yeşil 50 Marka, En Beğenilen Global 100, En Saygın Şirketler başlıkları ile yayınlanan listelerde Türkiye”de de faaliyet gösteren birçok şirket yer alıyor

Şirketleri kurumsal sosyal sorumluluk, çevre, etik değerler, kültürel çeşitlilik, insan hakları, çalışma ortamları gibi farklı parametrelerde değerlendiren bağımsız araştırma kuruluşlarının 2011 raporları yayınlanmaya başladı. The Reputation Instute tarafından yayınlanan “Global RepTrak 100: Dünyanın En Saygın 100 Şirketi ” listesinde, Apple, BMW, Coca-Cola, Danone, Google, Ikea, Lego, Michelin, Nestle, Nike, Philips, Swatch ve Xerox gibi Türkiye”de de faaliyet gösteren şirketler yer alıyor. Corporate Responsibility Magazine de, “2011 En çok Sosyal Sorumluluk Sahibi 100 Şirketi” listesini yayınladı. Avon, Cisco, Coca-Cola, Dell, GAP, HP, IBM, Intel, Johnson&Johnson, Microsoft, Motorola, Nike, Pepsico, P&G, Starbucks, Xerox gibi Türkiye”de de faaliyet gösteren şirketlerin yer aldığı listedeki kurumlar iklimsel değişiklik, çalışan ilişkileri, çevre, finans, yönetim, insan hakları ve hayırseverlik kriterlerine göre üst sıralarda değerlendiriliyor.

Uluslararası danışmanlık kurumu “Etisphere Institute”de” 2011 yılı için “Dünyanın En Etik Şirketleri” listesini yayınladı. Listenin tüketici elektroniği kategorisinde Xerox, Electrolux ve Ricoh gibi markalar yer aldı. Adidas, Adobe, American Express, Cisco, Colgate Palmolive, Ford, General Electric, Henkel, Manpower, Microsoft, Pepsico, Starbucks, T-Mobile, Timberland, UPS gibi markalar da listenin diğer kategorilerinde üst sıralarda yer aldı. 2011 yılının ilk yarı yılı sonunda Interbrand”in “En Yeşil 50 Marka” listesi yayınlandı. Listede Adidas, Allianz, BMW, Canon, Cisco, Coca Cola, Danone, Ford, Honda, HP, Hyundai, IBM, Intel, Johnson&Johnson, Loreal, Mercedes-Benz, Microsoft, Nokia, Panasonic, Pepsico, Philips, Samsung, Siemens, Sony, Toyota, Volkswagen, Xerox gibi markalar yer aldı.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here