Ana sayfa Haber Sony yeni PS Vita”yı Türkiye”ye getiriyor

Sony yeni PS Vita”yı Türkiye”ye getiriyor

0

Sony‘nin yeni portatif oyun cihazı PlayStation Vita, 17 Ekim itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak. Baştan-aşağı tekrar tasarlanan yeni PS Vita, ilk sürümünden daha ince, daha hafif olma özelliği ile daha portatif olarak oyun sevdasını cebe taşıyor. Geliştirilmiş yüksek çözünrlüklü LCD, PS Vita‘nın 5 inç ön ekranı için öne çıkan yeni özelliklerinden birisi daha. LCD özelliklerinin yanısıra, Remote Play, çevrimiçi çok oyuncu modu ve PSNM’de sosyal oyun özellikleri de yeni PS Vita ile beraber geliyor.

PS Vita‘nın yeni tasarımı, kullanıcıların düğmelere daha rahat basabilmesi için geliştirildi. Yeni sürümde tasarlanan kavisli gövde kullanıcıların, PS düğmesi, Start düğmesi, Select düğmesi özelliklerini geliştirerek bu düğmelere daha rahat basabilmesi sağlanacak.

1 GB dahili bellek kartı içeren PS Vita, oyun severlerin ayrı bir PS Vita bellek kartı veya başka tür çevre birim aygıtı satın almadan oyunların keyifini sürmesini sağlıyor. PS Vita sisteminin üst tarafında oyunculara güç durumu veya gelen mesajlar gibi bilgileri ileten güç göstergesi ile bildirim göstergeleri de bulunuyor. Ek olarak, yeni PS Vita altyapısında ayrıca mikro USB portu bulunuyor. Böylece, kullanıcılar kendi USB kablolarından Vita için de yararlanabilirler.

Arka sayfalarda, cihazın fotoğrafları bulunuyor.

 

 

Cihazın fiyatı, 749 TL

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here