Ana sayfa Haber Sony Xperia Z4″ün ekran teknolojisinde gelişmeler var

Sony Xperia Z4″ün ekran teknolojisinde gelişmeler var

0

Sony Xperia Z4′ün yazılım içeriklerinin de tamamlanmasının ardından, Xperia Z4‘ün ekran özellikleri de belli olmaya, su üzerine çıkmaya başladı. Henüz piyasaya sürülen ve geçtiğimiz yılın dikkat çeken modellerinden LG G3′ün ve Galaxy S6‘nın ekran teknolojisi dikkatinizi çektiyse, Sharp’ın muhtemelen Sony Xperia Z4’te pazarlayacağı 5.5″lik 4K Ultra HD ekran teknolojisi bugün itibariyle duyuruldu. Sharp‘ın bu teknolojisine IGZO panel deniyor ve ppi oranı olarak 806 ppi üzerinden hesaplatıldı. Resmi açıklamaya göre ise, geniş çerçevede de 2016 ve 2017 itibariyle kullanıma sunulacak ancak Xperia Z4 modelinde bu ekran teknolojisine yakın veya bu teknolojinin uygulanacağı da söyleniyor, düşük bir ihtimal olsa da.

Haberler karşılaştırıldığında, bu teknolojinin 2014’ün başlarında tamamlanmış olduğu ortaya çıktı. Sharp‘ın akıllı telefonlara sunacağı bu teknoloji, 5.5″ büyüklüğünde ve 2160×3840 piksele sahip.

Sony Xperia Z4‘ün ekran teknolojisiyle ilgili asıl gelişme ise, daha önce patentli bir tasarım olan ve bugünün teknolojisiyle oranla daha sağlam bir teknoloji geliyor. Esneklik darbe emebilme özelliği çerçevesinde, Xperia Z4‘lerin ekranları bugünki modellere göre daha yumuşak bir yapıya sahip olacak. üstelik dedikodulara göre, ekran kısmen de olsa fizilsel bir tuşa basıyormuş hissi uyandıracak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here