Ana sayfa Donanım Sony Xperia Z4″ten sonra…

Sony Xperia Z4″ten sonra…

0

 

Sony, Xperia Z4‘ü ne zaman tanıtacak halen bilinmiyor fakat Xperia Z4’ün öncesi ve Xperia Z4‘ün sonrası tahmin edilmeye, ekonomistler tarafından ön görülmeye başlandı. Peki ekonomistler ve yeni teknoloji araştırmacılarına göre, Sony’nin Xperia Z4′ün ardından teknolojileri neye yönlenecek, bir göz atalım. Bir önceki Xperia Z4 haberimizde Xperia ailesinin küçülmekte olduğunu ve sadece bir ana model ve bir de kompakt modelle piyasaya sürüleceğini söylemiştik. Basına bir “kemer sıkma politikası” olarak yansısa da durum öyle değil. Aslında Sony’nin geliri açısından profesyonel çözümleri mobil cihazlardan daha yüksek. Tabi Vaio ile ayrılmaları bu konudaki tutarsızlığı gösteriyor ancak bu konuda da bazı duyumlar var. 

İlk olarak Xperia Z4’ten sonrasına bakalım.

Sony, Xperia Z4‘ün lansmanını gerçekleştirip, fiyatı ve özelliklerini tam olarak lanse ettikten sonra asıl gelir kapısına; profesyonel 4K çözümlere ağırlık verecek. Aslında ağırlık verecek doğru bir ifade değil, sadece profesyonel 4K çözümleri yapacak. 4K projektör modelleri, 4K TV’ler, kameralar, kriptolu yazılımlar Sony’nin üzerine düştüğü asıl konu. Bu doğrultuda Sony Xperia Z4, son Xperia mı, sorusu gündemdeyken çoğunluk kısım “evet” derken, ben de dahil olmak üzere bir kısım kişiler de Sony’nin senede bir, iki Xperia Z modeliyle piyasada olacağı savunuluyor. Yani daralma değil, kısmen minimal hale gelme diyebilirim.

Profesyonel çözümler üreten bir firmanın, dizüstü bilgisayarlar pazarında olmaması biraz garip değil mi? Dedikodulara ve süreç değerlendirmelerine göre, Sony, Xperia Z4‘ten sonra kendi isimiyle yeni dizüstüler üretecek. Bu dizüstü modelleri, taşınabilir medya araçları olarak tasarlanıp tamamiyle kurgulama, tasarım gibi işlevlere yönelik geliştirileceği tahminler arasında.

Artık Sony’nin ürün yelpazesi şu şekilde olabilir:

– Bir buçuk yılda 2 farklı Xperia Z modeli (kompakt ve ana model, M Aqua gibi modeller sona eriyor)

4K projektörler, sinema sistemleri, 4K TV’ler.

-Sony Xperia tablet ve Sony dizüstü bilgisayar (Xperia tabletler minimum 13″ ve kurumlara yönelik, Sony dizüstüler de 4K çözünürlükte ve masaüstü yayıncılara yönelik)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here