Ana sayfa Haber Sony Xperia Z4″ten önce…

Sony Xperia Z4″ten önce…

0

 

Sony, Xperia Z4 modelini geliştirmişken ortalıkta dolaşan Xperia alternatifleriyle ilgili bazı kararlar almıştı. Kararlara göre her tanıtılan ürüne 2 farklı alternatif piyasaya sürülecek ve mobil piyasasında farklı modellerden kaçınılacaktı. Fakat gelecek nesil Xperia‘ların ana akım modellerini de tehlikeye atan gelişmeler bu gece itibariyle yer almaya başladı. Sony, MWC 2015‘te bu Xperia Z4 olayını biraz boş bıraktı ve büyük ihtimalle Xperia Z4 konusunda biraz daha yavaş davranılacak. Ama şunu açıkça söyleyelim, Xperia’lar bir yere gitmiyor!

Sony, son yıllarda radikal kararlarda radikalliğin dibine vurdu. Bilgisayarlar, üretilmiyor. LCD ve Plasma‘lar, üretilmiyor, mobil daralmaya gitti. Elde ne kaldı? Sony’nin pazarladığı 4K teknolojiler, kameralar ve kurumsal pazara yönelen 4K projektör ve diğer 4K çözümleri. Bu sadece Sony‘nin karnını doyurabilir mi? Hayır. Hayırsa Sony hangi teknolojilerden karnını doyuracak?

Sony, 2015′in son çeyreği ile beraber kendi ekran teknolojilerini tamamiyle geliştirecek. Ortaklarıyla birlikte üretimde olan 4K paneller, 4K kameralar ile ilgili teknolojilerle ilgili yeni patentler alınıp, Sony bu teknolojilerin satışından daha büyük gelir sağlamayı düşünüyor, mobil piyasasına nazaran.

Sony, fikrinden vazgeçmezse yakında seyrek Xperia modelleriyle gündemde olacak ve “az ama öz” mobil cihazları, popüler olan görüntü teknolojilerinin ve kamera teknolojilerinin gölgesinde kalacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here