Ana sayfa Haber Sony Xperia Z4″ ile ilgili yeni gelişmeler var

Sony Xperia Z4″ ile ilgili yeni gelişmeler var

0

Görsel: Flicker kullanıcısı Ryan Vaarsi.

 

Editörün notu: Bu bir, Technotoday.com.tr özel haberidir.

IFA 2015’te beklediğimiz Sony Xperia Z4‘ün yanısıra tanıtacağı veya tanıtmasını beklediğimiz Xperia Z4 Compact ile ilgili düşüncelerimizi yanıltabilir Sony. Genelde Xperia Z serisinin yanısıra kompakt tasarımlı ancak aynı özellikleri barındıran bir Xperia modeli tanıtırlar, bu model de diğer Xperia Z modeline nazaran daha küçük boyutlu ve biraz daha uygun fiyattan satılır. Bazı ifadelere göre Sony Xperia Z4‘ün yanısıra gelecek olan alternatif model, popüler bir tasarım anlayışı olan “note” tasarımlı Xperia Z4, olabilir. Note tasarımdan kastımız, Samsung’un Note‘u değil, çalışma prensibi anlayışı ile note olacak. Bir akıllı kalemle çalışan, post-it olarak çalışan uygulamalar, Sony Xperia’ların takdir toplayan kamera donanımını, bu kalemle daha da işlevsel hale getirebilecek bir Xperia Z4 modelinden bahsediyoruz.

Note tasarımlı kamera donanımı ve işlemci özellikleri, diğer normal Xperia Z4 modeline kıyaslandığında aynı özellikleri taşıyacak. Fakat iş ekran çözünürlüğü ve  batarya donanımına geldiğinde Xperia Z4‘ün ikinci modeli fakrlılıklar gösterecek. Xperia Z4, Full HD ekranla gelecekse, Xperia Z4 note tasarımlı akıllı telefon 2K ekrana sahip olacak. Elbette bunu destekleyecek bir batarya donanımı, üstelik Sony Xperia‘ların 2 gün şarj süresi motivasyonunu elinden kaçırmaması, şu an Sony’nin hassasiyetle baktığı bir konu. 

@Upleaks gibi kötü iş yapan medya kuruluşları henüz Xperia Z4’ün alternatif modeli ile ilgili haber yapmadılar ancak Sony’nin Xperia Z4’lerle ilgili temmuz ayı itibariyle PR araştırmalarına başlayacağını düşünürsek, temmuz gibi daha elde tutulur bilgiler gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here