Ana sayfa Haber Sony Xperia Z4″e yeni özellikler eklendi

Sony Xperia Z4″e yeni özellikler eklendi

0

Kapak görseli kaynak: Flickr

Haber içi görsel kaynak: Xperia Curve konsept çalışması

 

Sonbahar döneminde beklediğimiz Xperia Z4‘e yeni yazılımsal ve donanımsal özellikler eklendi. Sony açısından pazarlama açısından da değişiklikler beklediğimiz Sony Xperia Z4, PlayStation platformuyla ilgili yeni formatlar ve özellikler almasıyla birlikte işlemci altyapısıyla ilgili de bazı yetenekleri ve özellikleri bu hafta itibariyle alacağı konuşuluyor. Sony Xperia Z4 ailesine iki model ile birlikte bazı kaynaklara göre de 4GB RAM olacağı düşünülen Xperia Z4 modelinin 128 GB hafızaya sahip olmasıyla birlikte ekran çözünürlüğü konusunda da yüksek bir performans sağlayacak. Xperia Z4′ün kompakt tasarımlı olarak lanse edilecek olan cihazı ise daha mütevazı bir ekran çözünürlüğü barındıracak. Xperia Z4’lerin satış fiyatlandırması zaten hafıza boyutlandırmasıyla veya RAM boyutuyla ilgili değil, ekran çözünürlüğü ile değişiklik gösterecek. 

Sony Xperia Z4 kullanıcıları için yaz döneminde, Sony’nin yeni TV servisi olan PlayStation Vue TV‘nin de süreli olarak ücretsiz sunulacağı ve fiyat konusunda da PlayStation 4 ve PlayStation 3’lere oranla daha uygun fiyatla sunulacak. PS 4 ve PS 3 platformları için 60 dolardan başlayan fiyatların yanısıra Xperia Z4‘lerde 40 dolar civarından fiyatlandırılacak. 

Bu hafta itibariyle, uzaktan bağlantı konusunda yeni yazılım yüklemeleri de alacak Xperia Z4. NFC bağlantılarıyla ilgili diğer cihazlarla bağlantı konusu, PlayStation platformlarının da katkısıyla ağırlıklı olarak nesnelerin interneti platformuna yönelik olacak. Yazılım olarak değişiklikler bağlanabilirlik ile değil sadece, ayrıca Android 5.1 ile gelecek olan Android Wear’lar için özellikler de eklendi. Bu Android Wear özellikleri ve yakın zaman önce resmen başlayan Android Auto özellikleri, yeni nesil bütün akıllı telefon modellerinde görünecek gibi.

Xperia Z4 için çalışacak olan Volta Projesi, Android 5.1‘in en büyük marifetlerinden biri olduğu için cihazın pil ömrünün yaklaşık 3 gün gitmesi de gündemde. Donanımsal olarak, işlemci vs açısından Snapdragon 810 beklendiği gibi Xperia Z4‘ün altyapısını büyük ihtimalle oluşturacak fakat Snapdragon 810 ile ilgili raporların hala ısınıyor olduğunu söylemesi nedeniyle 800 serisinden farklı bir işlemci altyapısı da Xperia Z4’te kullanılabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here