Ana sayfa Haber Sony Xperia Z3 ve diğer Xperia”lar için Android 5.0 Lollipop raporu

Sony Xperia Z3 ve diğer Xperia”lar için Android 5.0 Lollipop raporu

0

 

Yok, yok bu haber, Hindistan’da Sony Xperia Z3‘lere yayımlanacak Android 5.0 güncellemesiyle ilgili değil, endişelenmeyin 🙂

Android 5.0 Lollipop güncellemesinin Sony Xperia Z3 ayağında bazı gelişmeler var bugünlerde. Sony Xperia Z3 ve Sony Xperia Z2 Android 5.0.1′e kavuşmak üzereyken Türkiye’de ne zaman yayımlanacağı merak konusu oldu. Xperia Z3 ve Xperia Z2‘nin “tıkır tıkır çalışmasını” bozmak istemeyen Sony, Xperia‘ların bu versiyonlarına gecikmeli olarak da olsa, cihazın işleyişini bozmadan bu güncellemeyi sunmak istemiyorlar. Bu sebeple, Android 5.0’ın güncellemesi Sony Xperia Z3’lere ve Z2’lere bu ay itibariyle sunulacak ve sonrasında yani nisan ortalarında ise, Xperia Z2 ve Xperia Z3‘ler için Android 5.0.1 ve Android 5.0.2 sürümü yayımlanacak. Farklı kaynaklara göre ise, Xperia Z3 ve Z2, direkt olarak HTC One M7‘lerde olduğu gibi 5.0.2 sürümünde güncellenecek.

Peki gelelim zurnanın zırt dediği kısıma, Sony Xperia Z3 ve Sony Xperia Z2’lere, Türkiye’de Android 5 Lollipop sürümü ne zaman gelecek?

En olanaklı duyum, nisan sonlarında bu Xperia’lara sürüm dağıtılacak ve mayıs’ın ilk haftasında Android 5.0.2 sürümü tam hazır haliyle Türkiye’deki Xperia Z3 ve Xperia Z2 kullanıcılarına sunulacak. Sürümün boyutu 720 MB olmakla birlikte daha sonraki gelecek olan sürümler yaklaşık 600 MB olacak. Uzun lafın kısası: Xperia Z2’nin ve Xperia Z3’ün Android 5.0 Lollipop güncellemesi mayıs’ın ilk haftası tamamlanmış olacak.

Son olarak, Xperia‘nın diğer C, E, T ve M serilerine, Sony’nin resmi Twitter adresinden gelen açıklamaya göre, Android 5.0 güncellemesi gelmeyecek. Fakat bir Sony kullanıcısı, “haydi ama, 2010’dan beri kullanıyorum Xperia’ları” demesiyle, durum biraz değişti gibi. Sony yetkilisi buna karşılık “tamam, tamam bakarız” anlamına gelen bir tweet atarak umutları yeşertti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here