Ana sayfa Haber Sony Xperia Z3″ün Android 5.0 güncellemesinde gelişmeler var

Sony Xperia Z3″ün Android 5.0 güncellemesinde gelişmeler var

0

Sony Xperia Z3 ve Xperia Z2′nin Türkiye’deki kullanıcıları Android 5.0.2 sürümüne kavuşmak üzereler. Sürüm, bu günlerde nüfusu az ülkelerde test ediliyor, özellikle son durak olarak bilinen Danimarka, Polonya ve Baltik bölgesinde test aşamasından geçti ve bu hafta itibariyle diğer bölgelere yayımlanmasını bekliyoruz. Türkiye açısından kritik hafta bu hafta, çarşamba günü sonrası bazı gelişmeler görülebilir. Bunca gecikmesinin neden Sony Xperia kullanıcı arayüzü olduğu rapor edildi geçtiğimz salı günü itibariyle yayımlanan yama versiyonlarıyla birlikte arayüz-Lollipop iyileştiirlmesine gidildi ve bu Android 5.0.2’nin dünyaya açılması için gerekli olan son güncellemeydi. Karşı taraftan çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen güncellemeler, hack sorunlarına yol açtı ve bu hafta eğer güncelleme gelirse, Android 5.0.2 güncellemesini doğru kaynaktan aldığınıza emin olun öncelikle.

Android 5.0.2 sürümü, Xperia Z3 kullanıcıları için ekstradan grafik, pil gibi konularda iyileştirmelere neden oluyor. Sony mühendislerinin eklediğii bazı özellikler, Android 5.0.2′deki menü animasyonlarında farklılıklara neden oldu, yani sonuç olarak Sony Xperia Z3 kullanıcılarının Android 5.0.2 versiyonları diğer modellere nazaran biraz daha değişik ve görselliğe dayalı.

Bu hafta itibariyle Android 5.0.2’nin Xperia Z3‘lere yayımlanacak ve bu ülkeler arasında Türkiye de olabilir, bu hafta itibariyle siz de güncellemeyi alabilme ihtimaliniz var. Güncelleme öncesinde, yani bu hafta cihazınızdaki uygulamaları iyice denetleyin, kullanmadığınız veya nadiren kullandığınız uygulama veya oyun varsa güncellemeyi alıncaya ve bitirinceye kadar silin, çünkü raporlara göre Xperia Z3’teki Android 5.0.2 sürümü bazı uygulamalarda ve bazı oyunlarda problem yaratıyor. Güncellemeyi aldıktan sonra tekrar yüklerseniz, hiçbir sorun kalmayacaktır.

Sony Xperia Z3 Android 5.0.2 güncellemesiyle birlikte Sony Xperia arayüzü de değişikliğe gidiyor, ilk günlerde kısmi donmalar ve buglar yaşayabilirsiniz. 

Güncel haber: 

Perşembe itibariyle bu Android 5.0.2 güncelleme meselesiyle ilgili gelişme bekliyoruz, perşembe tekrar haberi düzenleyeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here