Ana sayfa Haber Sony Xperia Z3″lerin Android Marshmallow”u hazır

Sony Xperia Z3″lerin Android Marshmallow”u hazır

0

Sony Xperia Z3 ve Sony Xperia Z3 Compact‘ler için neredeyse 3 aydır Android 6 Marshmallow’u hazırlanıyordu. Bu hafta itibariyle, Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact için Android Marshmallow 6 güncellemesi artık hazır ve sadece Google’ın resmi olarak bu güncellemeyi resmi olarak Nexus’lara yayımlamasını ve güncelleme periyodunu başlatmasını bekliyorlar. Her zamanki gibi yaklaşık 20 günlük bir çalışma periyodlarıyla Android Marshmallow sürümü Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact’larda denendi ve çalışıyor. Aslında ilk dönemlerde sadece Xperia Z3 Compact‘larda deneniyordu, Xperia Z3‘te ise henüz 1 aydır test ediliyor Android Marshmallow güncellemesi.

Problemler olacağı için, kullanıcı sayısına göre Android Marshmallow’a geçecek, Xperia Z3’ler. Tahminlere göre ilk olarak Xperia Z3 Compact’larda Android Marshmallow görünüp ardından Xperia Z3‘lere güncellemeye açılacak. Böylece Sony Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact’lar Android Marsmallow‘a güncellenecek ilk akıllı telefonlar arasında. Zira Sony, Xperia Z3‘ler için Marshmallow çalışmalarına Android 5.1.1 güncellemesinden epeyce önce çalışmaya başladığı söyleniyor.

Xperia Z3‘leriniz, Android Marshmallow sürümüne LG Nexus, Motorola Nexus 6, Huawei Nexus, LG G3, LG G4’ten sonra belki de LG G3’lerden önce Android Marshmallow’a güncellenecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here