Ana sayfa Haber Sony Xperia Z3 Internet of Things odaklı olacak

Sony Xperia Z3 Internet of Things odaklı olacak

0

Berlin’de bugün düzenlenen IFA 2014 bilişim fuarında Sony, AllSeen Alliance platformuna giriş yaptığını açıkladı. Cihazlar arasında iletişim kurmayı amaçlayan Internet of Things kuruluşu olan AllSeen Alliance’a katıldığını bugün itibariyle açıklayabilir.

Bugün IFA 2014 Berlin’de, akıllı telefonlardan daha önemli gelişmeler yaşandı. Sony; LG, Microsoft, Panasonic, Qualcomm ve Sharp‘ın da yer aldığı 60’tan fazla üyesi olan AllSeen Alliance‘a giriş yapacak. Böylece artık Sony de bütün cihazlar arasında iletişim sağlayacak olan platform içerisinde çalışmalarını yürütecek. Bu proje çerçevesinde Sony‘nin ilk projesi ise, Internet of Things‘e yön verecek olan Sony Xperia Z3

Cihazın işlemci hızı, özçekim özellikleri, su ve toza karşı dayanıklığının ötesinde Sony Xperia Z3 sahipleri gelecekte çevrelerindeki bütün elektronik cihazlara hükmedebilecekler.

 

 

Bilgisayarların sağladığı temel internet öğelerinin yanısıra, teknoloji şirketleri ağ platformlarını genişleterek sadece bilgisayarlar ve “mobil” cihazlar arasında değil hayatımız içerisindeki bütün cihazları kontrol edebileceğimiz bir ağ yapma çalışması içerisindeler. Yani Internet of Things, Sony Xperia Z3 cihazınızla tost makinenizi dahi kontrol edebilmenizi sağlayan bir platform olarak geliştiriliyor.

Bu teknolojinin içerisinde, otomobiller, iş ortamları, ev, uçaklar bununla birlikte trafik ışıkları bile bulunuyor. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here