Ana sayfa Haber Sony Xperia Z3 Android Marshmallow güncellemesinde Stagefright patch”i var

Sony Xperia Z3 Android Marshmallow güncellemesinde Stagefright patch”i var

0

Sony, Xperia modelleri için Android Marshmallow güncellemelerini neredeyse hazır hale getirdi. Aslında güncelleme tamamlandı fakat Android Marshmallow sürümü ile birlikte sunulacak olan patch paketleri ile ilgili çalışmaların devam ettiği kaydedildi. Bu patch paketleriden bir tanesi ise, son dönemde oldukça fazla konuşulan Stagefright güvenlik açığı ile ilgili. Sony, bu bug ile ilgili önlem paketini, patch sürümünü Sony Xperia Z5 için yayımlamaya başladı, Xperia Z3 için de biraz daha küçük bir boyutlu patch sürümü yayımlanacak. Stagefright paketi, Android Marshmallow güncellemesiyle birlikte sunulacak olmasına rağmen farklı gün-tarihlerde sunulması bekleniyor. Tahminlerimize göre ise yaklaşık 3 günlük bir ara ile Sony Xperia Z3 modelleri (ve Xperia Z3 Compact) bu yama sürümünü almaya başlayabilir.

Sony Xperia Z3 Android Marshmallow güncellemesi, yaklaşık 1 küsür GB olarak hesaplanıyyor ve yaklaşık 300GB da Stagefright patch’leri hesaplandı. Diğer Android Marshmallow yama sürümleri de hesaplandığında yaklaşık 2GB’lık bir Sony Xperia Z3 Android Marshmallow güncellemesi sizleri bekliyor.

Sony, Xperia Z3 için Android Marshmallow güncellemeleri üzerinde haziran ayından bu yana son kullanıcı için, geliştirilmeye başlandığı açıklanmıştı. Aslında sürüm daha önce hazırlanmaya başlamıştı ancak Android Marshmallow, resmiyetini haziran’da kazandığı için Sony o tarihte açıkladı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here