Ana sayfa Haber Sony Xperia Z3 Android Marshmallow güncelleme raporu

Sony Xperia Z3 Android Marshmallow güncelleme raporu

0

Sony Xperia Z3 Android Marshmallow güncellemesinde bazı problemler yaşanabilir. Problemlerden daha çok Android Marshmallow’un Xperia Z3’lerde yaratacağı yükler gündemde. Bir bug olma olasılığı oldukça yüksek ancak Xperia Z3 Android Marshmallow güncellemesinde RAM problemleri, geçmiş sürümlerde ortaya çıkan şarz sorunları gibi şeyler şimdilik gündemde yok. Şimdiki problem ise bulut tabanlı kullanılacak olan hafıza gerektiren görevlerde olacak. Eğer bulut tabanlı bir fotoğraf yedekleyicisi veya galerisi kullanıyorsanız bazı sorunlar ortaya çıkabilir. özellikle Drive ve OneDrive yazılımlarında senkronizasyon sorunu görünürken bu uygulamalara gelecek olan güncellemelerle sorunun önüne geçilmesi planlanıyor. Buna karşın; eğer bir geliştirici tarafından üretilen uygulama kullanıyorsanız ve eğer bir optimizasyon güncellemesi planlanmadıysa bu uygulamalarda sorun yaşayacaksınız demektir.

Bunun dışında Sony Xperia Z3 Android Marshmallow güncellemesi gerekli geliştirmeleri tamamladı, yayımlanacağı tarihi bekliyor. Türkiye’de olmasa da, diğer ülkelerde Sony kalabalık bir şekilde Android Marshmallow‘a yönelik cihazlarını geliştirmeye başladı ve kısmen daha düşük satış oranlarına sahip bu modellerde test sürüşlerine başladılar. 

LG gibi üreticilerin ötesinde, Sony daha global bir güncellemeye gidececk. Bu, Xperia Z3‘lerin aynı anda Android Marshmallow güncellemesini alacağı anlamına geliyor. Tarih olarak bir dedikodu bile ortada yok ancak, LG, dünyada bu güncellemeyi ilk yayımlayacak olan firma olacağını belirtti. Güncellemeyi tamamlayan Sony ise, 2016’nın ilk çeyreğinin hemen ilk soluklarında bu güncellemeyi yayımlayacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here