Ana sayfa Haber Sony Xperia Z3 Android 5.1 güncellemesi raporu

Sony Xperia Z3 Android 5.1 güncellemesi raporu

0

Sony Xperia Z3 ve Sony Xperia Z3 Compact modelleri, Android 5.1.1 güncellemesi için test koşularına yaklaşık 2 hafta öncesinde başlamıştı. İki haftalık süreç içerisinde Android 5.1 ve Android 5.1.1 güncel yamalarıyla test edilen Xperia Z3 modelleri, beklenenden de yavaş ilerliyor. Yavaş ilerlemesine karşın, Xperia Z3 Android 5.1 güncellemesi için herhangi bir ertelenme söz konusu değil, şimdilik. önümüzdeki dönemde, Xperia Z3 modellerinin Android 5.1 testlerinin ardından firma, Xperia Z3+ ve M4 modelleri için de test aşaması başlatılarak, firma sonbahar döneminin sonlarına doğru Xperia Z3 modelleri öncelikli olmak üzere Android 5.1 güncellemesini yayımlayacak gibi görünüyor.

Xperia Z3 Android 5.1 güncellleme çalışmalarında şimdilik Android bazlı sorunlar gözlenmemekle birlikte, kendi yapısıyla çalışan uygulamaların şimdilik sorun yarattığı söyleniyor. Facebook Messenger, Flickr uygulaması, WhatsApp gibi uygulamalar şimdilik raporlar çerçevesinde sorun yaşayan uygulamalar. Bu uygulamaların sık sık kendiliğinden çöküntüye uğradığı söyleniyor.

Android 5 Lollipop‘un kronik hastalığı olan yüksek RAM oranı, şimdilik Android 5.1’de, Android 5.0 sürümüne göre daha normal seviyelerde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here