Ana sayfa Haber Sony Xperia Z3 Android 5.0.2 Lollipop güncelleme detayları

Sony Xperia Z3 Android 5.0.2 Lollipop güncelleme detayları

0

Sony Xperia Z3 Android 5.0.2 güncellemesi nihayet yayımlandı, önce kısmi kullanıcıya sunuldu ardından daha geniş kitlelere sunulmasıyla birlikte olağan problemler ve düzeltmeler de bu güncellemede karşımızda. Aslında Xperia Z3 Android 5.0.2 Lollipop güncellemesini cumartesi gününden duyurmuş, perşembeye tamamiyle bitmiş olacağını belirtmiştik. Bu gelişmelerin ardından bu haberde kaynaklarımızla Xperia Z3 Android 5.0.2 Lollipop güncellemesinde yaşanan problemlere bir ışık tuttuk, yaşanan sorunların bir kısımı sürümden dolaylı gelen buglar ve sistemle ilgili devam eden karşıdan yüklemelerin uzun sürmesi. Güncellemeyi aldıktan bir süre sonra muhtemelen Xperia Z3‘te donmalar, takılmalar yaşayacaksınız, bunun nedeni bu karşıdan yüklemeler. Güvenlik yazılımları, Project Volta’nın indirilmesi biraz uzun sürer, aslında bir arayüz güncellemesi olarak düşünebiliriz bu güncellemeyi. 

Neler değişti, gibi bir soru varsa aklınızda, her Android 5.0.2 Lollipop sürümünde olduğu gibi Xperia Z3 kullanıcıları da Sony arayüzünün neden olduğu RAM yükleriyle ilgili hafiflemeye gitti. örneğin HTC One M8 ve One M7’lerde bulunan Android 5.0.2, HTC’nin Sense arayüzünü bozmazken, Sony, Google‘ın Material Design tasarım anlayışına daha sadık kalmış, kullanırken daha fazla Lollipop’lusunuz.

Kesinlikle uyarıyoruz, eğer donma yaşıyorsanız ve bu donmalara çare ararken internette bulacağınız dosya veya bunun gibi şeylere güvenmeyin. çünkü bu donmalar herhangi bir yama vs ile giderilemeyecek, yaklaşık bir gün sürecek yazılım yüklemeleriyle birlikte bu donmalardan arınacak, Android 5.1 sürümü ile birlikte dertsiz, tasasız bir Android Lollipop kullanıyor olacaksınız.

 

 

Sony de heyecanlı.

 

Kapaklar ve güncelleme 🙂

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here