Ana sayfa Haber Sony Xperia Z2 Android 6 Marshmallow güncelleme raporu

Sony Xperia Z2 Android 6 Marshmallow güncelleme raporu

0

Sony, Xperia güncellemelerinde gösterdi ki sadece son iki yılda tanıtılan modellere değil tümüne yakın Xperia modellerine Android güncelleme desteğini sunmayı amaçlıyor. Android 6 Marshmallow‘un mayıs ayındaki tanıtımı esnasında Sony resmen Xperia Z3 ve Xperia Z2 modelleri için Android 6 Marshmallow güncelleme çalışmalarına başladığını belirtmişti. Bununla da yetinmeyip, çalışmalarla ilgili YouTube videoları yayımladılar. Bununla ilgili en iyi PR çalışmasını Xperia‘ların resmi blogu Xperia Blog sayfası yürüttü. Aynı zamanda Sony’nin geliştiricileri Xperia Z2 modellerine de Android 6 Marshmallow güncelleme çalışmalarına başladıklarını ve bu modelin de önümüzdeki dönemlerde Android Marshmallow güncellemesini alacağını belirttiler. Xperia Z2 Android 6 Marshmallow çalışmaları, bizim duyumlarımıza göre temmuz ayı itibariyle hız kazandı ancak eylül ayı içerisinde Now on Top özelliği ile ilgili problem yaşandı. Problem aslında pek de yabancı olmadığımız; en azından Android kullanıcılarının pek yabancı olmayacağı bir problem. İlk başta Now on Top fonksiyonunun açıldığı an yaşanan ekran donma sorunu ortaya çıktı. Bu ay itibariyle, özellikle üreticilerin daha somut atıldığı dönemler olmasıyla birlikte bu problemin de üstesinden gelindi. En azından bize gelen haberler bu şekilde. 

Sony, büyük ihtimalle Xperia Z2 Android 6 Marshmallow güncellemesini Xperia Z3 Android 6 Marshmallow güncellemesiyle birlikte yayımlayacak. En fazla 3-4 günlük bir sarkma olabilir fakat büyük olasılıkla bu Xperia Z2 Android Marshmallow güncellemesi aynı anda kullanıcılara yayımlanacak.

Haberlere bakılırsa ilk güncelleme sırasında biraz fitness uygulamalarınızla ve PlayStation’larınızla çalıştırdığınız uygulamalarda problem yaşanabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here