Ana sayfa Haber Sony Xperia Z2 Android 5.1 güncellemesini resmi olarak almaya başladı

Sony Xperia Z2 Android 5.1 güncellemesini resmi olarak almaya başladı

0

Sony Xperia Z2 Android 5.1 güncellemesi, başta Finlandiya olmak üzere, 3 farklı avrupa ülkesinde yayımlanmaya başladı. Genelde ülke ülke güncellemelere değil, aynı anda, tek güncellemeye giden Sony, çok yakında Türkiye’deki Xperia Z2 kullanıcılarına da Android 5.1 güncellemesini yayımlayacak. Xperia Z2 Android 5.1 güncellemesi, Xperia Z3 güncellemesinden 1 saat ardından yayımladı, aynı zamanda Xperia Z3 modeline göre biraz daha problemli olarak kendini gösterdi. Xperia Z2 Android 5.1 güncellemesinde ilk olarak Google uygulamaları kaynaklı problemler var. Google Chrome‘un aşırı pil harcaması bu sorunlardan bir tanesi. Bunun yanısıra Xperia Z3’ün güncellemesindeki gibi kamera yazılımına dokunan bir problem yok. Google Photos, Google Chrome, bir dahaki uygulama güncellemelerine kadar problemlerin devam etmesi bekleniyor.

Bunun yanısıra Xperia Z2 Compact da Android 5.1 güncellemesine kavuştu bu gece itibariyle. Problem açısından Xperia Z2 modeliyle aynı problemi yaşıyorlar, ancak pil durumu açısından daha verimli olduğu gözlemlendi.

Tahminen uygulama kaynaklı problemlerin çözümü için 2-3 gün içerisinde Google, probleme neden olan uygulamaları için güncelleme yayımlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here