Ana sayfa Mobil Sony Xperia XZ4 tasarımları üçlü kamera ve ekstra uzun 6,5 inç ekranı...

Sony Xperia XZ4 tasarımları üçlü kamera ve ekstra uzun 6,5 inç ekranı gösteriyor

0

Çoklu kamera yarışında Sony birkaç yıldır geride kalmıştı fakat yeni sızdırılan tasarım dosyalarına göre bu durum Xperia XZ4 ile bozulacak. Çok sayıda kamerayı telefonlarının arkasına yerleştirmede birbirlerini yiyen firmalar her şekilde Google’a eziliyor fakat maalesef herkes o kadar güçlü bir yazılım kanadına sahip değil. Bu durumda iş ekstra kameralara kalıyor ve Sony de muhtemelen bu durumun farkında. @OnLeaks ve MySmartPrice tarafından sızdırılan CAD dosyaları yeni modelin arka tarafında üç kamera gösterirken ön tarafında ise ekstra uzun bir ekranın olacağını işaret ediyor.

Arkadaki kameraların ne amaçla kullanılacağı ve ne özelliklere sahip olacağı bilinmiyor fakat Sony için bu durum bir ilk. Xperia XZ2 Premium firmanın şimdiye kadar çıkardığı en çok kameralı telefondu ve iki tanesi bu cihazda görev yapıyordu.

Ekran tahminlere göre 6,5 inçlik bir boyuta sahip. XZ3’e kıyasla oldukça büyük bir sıçrama olan bu artış kullanıcıları ne derece mutlu edecek bilemiyoruz. Umarız firma bu büyük telefonun yanına bir de Xperia XZ4 Compact çıkarır da herkesi mutlu eder. Sony bunlara ek olarak ekrana hiçbir çentik koymayarak bizleri de sevindirmeyi unutmuyor.

İlgili Haber: Bağımsız ankete göre Sony Xperia XZ3 en iyi akıllı telefon ekranına sahip

Cihaz 19,5:9 gibi çok geniş bir en-boy oranına sahip olacak gibi görünse de gövdenin kalınlığı önceki modele kıyasla azaldı. En kalın yer olan kamera çıkıntısı 9mm gelirken gövdenin kalanı 8,5mm kalınlığında.

Arka tarafta hiçbir parmak izi okuyucusundan görüntü sunmayan model, güç tuşunun tasarımına baktığımızda sensörü muhtemelen orada bulunduracak.

Firma eski tasarımında bir noktada daha maalesef vazgeçerek öne bakan stereo hoparlörler yerine alta yerleştirilmiş bir birimle yetinmiş. Kullanıcılar bu değişime nasıl tepki verecek merakla bekliyoruz. 3,5mm kulaklık jakı ise maalesef geri dönüş yapmayacak gibi görünüyor. Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia XZ4 muhtemelen Şubat ayındaki MWC 2019’da tanıtılacaktır.


Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here