Ana sayfa Mobil Sony Xperia XZ2 için Android P Beta 2 güncellemesi yayınlandı

Sony Xperia XZ2 için Android P Beta 2 güncellemesi yayınlandı

Project Treble sayesinde güncellemeler artık birkaç ayda değil, birkaç günde gelecek.

0

Geçen ay tanıtılan yeni Android P, her zamankinden farklı olarak beta sürümünü Google dışı akıllı telefonlara da açtı. Bu cihazlar arasında yer alan Sony Xperia XZ2, yeni versiyonun ikinci sürümünü neredeyse yıldırım hızında aldı diyebiliriz. Google Pixel 2’den sadece 5 gün sonra güncellenen Xperia XZ2, bir dizi hata düzeltmesi ve önceden çalışmayan birkaç özelliği geri getiriyor.

Project Treble sayesinde güncelleme sadece 5 günde Xperia XZ2’ye ulaştı!

Bu yıl bir çılgınlık yapıp yeni Android sürümünü Google akıllı telefonlar dışında seçili cihazlara da açan Google, bu listeye Sony’nin amiral gemisi Xperia XZ2‘yi de dahil etmişti. Listenin devamında merak edenler için Essential Phone, Nokia 7 plusOnePlus 6, Oppo R15 Pro, Vivo X21UD, Vivo X21 ve Xiaomi Mi Mix 2S yer alıyor.

Güncelleme yoğun olarak hata düzeltmelerine odaklanırken daha önceden çalışmayan bazı özellikler de yeniden aktive edilmiş. Yapılan hata düzeltmelerinin başında telefon görüşmeleri sırasında tutarsız davranan ses seviyesi problemi yer alıyor. Konuşmalar sırasında bazen kapanan mikrofon problemi de bu güncellemeyle Sony tarafından çözüldü. Kablosuz şarj sorunlarına da el atan Sony, arada çalışmayan GPS’i de halletmiş.

Anlayacağınız gibi, Sony güncellemeyi hızlı göndererek iyi bir iş başardı. Bu başarının dışında cihaza süper bir özellik maalesef gelmiyor fakat şimdilik bu bizim için yeterli.

Sony güncellemeyi Xperia XZ2 kullanıcılarına OTA şeklinde göndermeye başladı fakat size hala ulaşmadıysa firmanın sayfasına kaynak bağlantısına tıklayarak kendiniz indirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here