Ana sayfa Haber Sony Xperia XZ için Android Oreo dağıtılmaya başlandı!

Sony Xperia XZ için Android Oreo dağıtılmaya başlandı!

0

Xperia XZ Oreo güncellemesi ekran görüntüsü

Sony’nin geçen yıl çıkardığı en üst seviye akıllı telefonu Xperia XZ Premium, bir aydan uzun süredir Android 8.0, yani Oreo’nun tadını çıkarırken Japon teknoloji üreticisi Sony, iki farklı akıllı telefonu için de güncellemeyi dağıtmaya başladı. Bu telefonlar firmanın 2016 ve 2017 amiral gemisi modelleri Xperia XZ ve XZs oldu.

Her iki modelde de 41.3.A.0.401 sürüm numarasıyla gelen güncelleme, 1,2GB’lık bir indirme yükümlülüğü doğuruyor. Güncelleme, aynı zamanda Kasım ayı günvelik paketini de beraberinde getiriyor. Sony’nin bir diğer üst seviye modeli olan Xperia X Performance modeline de yıl bitmeden ulaştırılmak istenen güncellemeyle birlikte Sony, yazılım güncellemeleri bakımından yılı yüksek bir tempoyla kapatmak istiyor gibi görünüyor.

Güncelleme, standart Oreo özelliklerinin yanı sıra firmanın ürünü Xperia Actions kapsamında bir kaç özellik daha getiriyor. Bunlardan en çok dikkat çekeni bitmemiş görevler, yani taslak e-postalar ya da yapılacaklar listesindeki öğeler gibi bilgilerin kullanıcıya bir sorgu şeklinde hatırlatılması oluyor. Sony’nin arayüzündeki sadelik sayesinde diğer üreticilere kıyasla oldukça hızlı şekilde gönderilen güncellemeler, umarız yakın zamanda tüm üreticilere örnek olarak Android dünyasındaki adaletsiz versiyon dağılımı ortadan kaldırılır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here