Ana sayfa Haber Sony Xperia X serisine 2 yeni model eklenecek

Sony Xperia X serisine 2 yeni model eklenecek

0

Sony bu sene Xperia Z serisinin yerine yeni bir akıllı telefon serisi ekledi. Tepe seviye modellerle içi doldurulan Xperia X serisi ilk olarak bu yıl ortaya çıktı. Xperia X serisine bu yıl eklenecek olan iki yeni model kompakt tasarıma sahip ve MediaTek yaşaması nedeniyle şimdiki Xperia akıllı telefon fiyatları gözönüne alındığında biraz daha uygun fiyatlara sahip olacaklar. Yeni kompakt Xperia X‘lerin isimleri şimdilik F3216 ve F3311 olarak adlandırılış ve 4.6″lik bir ekran boyutu söz konusu. 

Modellerin kendi içerisindeki tepe seviye Android Marshmallow sistemini çalıştıracak olan F3216 modeli. Cihazın 4.6″lik ekranına karşın 1080p çözünürlüğü olabilir. Bunun yanısıra MediaTek’in 1.9 GHz hızında çalışan işlemcisi ve Mali’nin T860 GPU’su bulunacak. 2GB RAM ve 16GB da cihazın bellek istatistikleri. 

F3311’in ekran boyutu yine aynı; 4.6″lik bir ekrana sahip olacak ancak çözünürlüğü diğer modele nazaran düşük, 720p. MediaTek 1.3GHz işlemci ve GPU’da da Mali T720 bulunduracak. 1.5GB RAM ve 16GB bellek yapısı da cihazın diğer özellikleri arasında.

kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here