Ana sayfa Haber Sony Xperia X serisi ve IoT”a yönelik teknolojileri MWC”de tanıtıldı

Sony Xperia X serisi ve IoT”a yönelik teknolojileri MWC”de tanıtıldı

0

Sony, Xperia‘lara yeni bir akıllı telefon ve teknoloji yelpazesi hazırladı. Xperia X isimiyle piyasada olacak olan yeni modeller Xperia Z, Xperia X Performance ve Xperia XA olarak adlandırıldı. Bunlarla birlikte RM-X7BT in car Bluetooth cihazı, kablosuz müzik yayını ile sürüş esnasında el-kol kullanmadan çalıştırabilen akıllı telefon işlevlerini gerçekleştirecek.

Ayrıca, Sony Xperia‘lar ile çalışacak olan IoT servisleri ve yazılımlarının da bu MWC 2016 organizasyonunda tanıtdığını gördük. Xperia Z3 itibariyle kullanıcılara sunulan yapay zekaya yönelik kullanıcı arayüzü, artık somut olarak bir yapay zekaya sahip ve bu teknoloji, cihazların Sony kameralarla, Bluetooth aygıtlarıyla daha iyi bağlanabilmesini ve aynı zamanda cihazın şarj ömürünü de pozitif anlamda etkileyecek. 

Xperia X modeli, Snapdragon 650, Xperia X Performance Snapdragon 820 alyapısını kullanacak. Ayrıca Xperia XA modeli ise MediaTek Helio P10 işlemcisini kullanacak. Bu bağlamda ailenin üst segmentinin Xperia X Performance olduğunu söyleyebilirim.

Xperia Ear isimli cihaz, iletişimi kolaylaştırmaya yönelik ve tamamiyle “hands-free” özellikler katan bir tür kablosuz kulaklık. Ajanda, hava durumu, güncel haberler kullanıcı hareket halindeyken bilgilendirebilecek ve sözlü olarak internette arama yapıp sözlü mesajları yazılı mesajlara çevirebilecek. Kulaklık sadece NFC veya Bluetooth özelliği taşıyan Android cihazlarla çalışıyor.

Xperia Eye olarak tanıtılan ürün, geniş açılı bir kamera. Aslında giyilebilir teknolojiler kategorisinde ve IoT ile birlikte de çalışabilecek. ürün 360 derece küresel lense sahip ve 4K çekim yapabilir. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here