Ana sayfa Haber Sony Xperia Windows 10 Mobile gelebilir

Sony Xperia Windows 10 Mobile gelebilir

0

Windows 10 Mobile, bir aylık sürece girdi ve yakın zamanda tam sürümüyle belirlenen Lumia‘lara ve HTC Windows Phone’lara, Windows 10 Mobile yayımlanacak. Windows 10‘a göre, geliştirme çalışmaları daha geç başlamıştı Windows 10 Mobile’ın ve daha da geç kullanıma sunulacak. Sony ise, tıpkı HTC ve Xiaomi’nin yaptığı gibi Android modellerinin Windows Phone alternatiflerini de sunmaya başlayabilir. Şu güne kadar Sony, Xperia’lar için Android’i tercih ediyor, tabletlerinde de çoğunlukla Android çalışıyor. Sony’nin Android’e bağlılığının yanısıra, Sony-Microsoft mobil işbirliği biraz daha Windows 10 Mobile’ın elde edeceği istatistiklere göre değişecek, buna göre bazı var olan ve henüz tanıtılmamış modeller, Windows 10 Mobile olarak piyasaya sürülecek.  

Windows 10 Mobile ile ilgili net istatistikler Windows 10‘un ilk alacağı büyük güncelleme ile belirlenecek. Windows 10 için gelecek olan Redstone güncellemesi sonrasında muhtemel Windows 10 Mobile’lı Sony Xperia modeli tanıtılarak, Xperia’ların yelpazesine eklenebilir. 

Fakat Sony’nin, Android Xperia‘larda yaptıklarından daha fazlasını yapması gerekiyor olası bir Windows 10 Mobile Xperia’sında. Zira Windows 10 Mobile, gereksinim olarak 2K ekran çözünürlüğü, minimum 5.5″ ekran boyutu bekliyor ancak RAM kapasitesi olarak Android’ten daha azını istiyor. Buna göre RAM olarak rahat çalışabilecek ve 2K çözünürlüklü bir Xperia Windows 10 Mobile’ı şimdiden bahsedildi bile.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here