Sony Xperia U

Xperia U şık bir görünümü, minimal boyutlarda kullanıcına sunarken kapsamlı teknoloji özelliklerini de bünyesinde taşımayı başarıyor.

Yeni bir “küçük ama akıllı” deneyimi. Üstelik ulaşılabilir fiyata!


Sony Xperia U karşımızda. Son dönem akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz ince tasarım ve büyük ön panel gibi nitelikler Xperia U’nun özellikleri arasında tam olarak yer almıyor. Xperia U şık bir görünümü, minimal boyutlarda kullanıcına sunarken kapsamlı teknoloji özelliklerini de bünyesinde taşımayı başarıyor. 110 gram ağırlığındaki cihaz; 11cm uzunluk, 5,5cm genişlik ve 1cm derinlik ölçülerinde. 3.5,inçlik kapasitif dokunmatik LCD ekran 480*854 piksel görüntü sağlıyor. Ekranın alt kısmında 3 adet sanal buton yer alıyor. Bunlar geri, home ve herhangi bir konu altında ikinci bir menüye geçiş işlevi sağlayan butonlar. Butonların altında da Xperia U’nun ayırt edici özelliklerinden saydam bant yer alıyor. Bu bant cihazdaki en renkli kısım. Örneğin tuş takımını açıp menüye geçiş yapıyorsunuz, saydam bant yavaşça mavi renge dönüşüyor. Ya da bir albüm kapağına tıkladınız ve şarkı dinleyeceksiniz. Albüm kapağı hangi renkteyse saydam kısım o renge dönüşüyor. Pembe, turuncu, sarı ya da yeşil rengarenk bir kullanım deneyimine Xperia U’yla başlayabilirsiniz. Cihazın sol yanında şarj arabirimi sağ yanında deklanşör kontrolü, ses kontrolleri ve tuş takımı kilidiyle telefonu açıp kapamaya yarayan kontrol yer alıyor.
 
Sony Xperia U

Xperia U’nun teknolojisinin derinliklerine göz attığımızda Android 2.3.7 Gingerbeat işletim sistem ilk dikkat çekici öğe durumunda. U’nun Android 4.0 Icecream Sandvich yükseltmesine imkan tanıyacağı yönündeki söylentilerse devam ediyor. Umarız bu söylentiler yakında gerçekleşir. Ancak Android 2.3.7’nin de çok sevdiğimiz ve neredeyse ikon haline dönüşmüş bir işletim sistemi sürümü olduğunu belirtelim. 1 GhZ Duyal Core işlemciden gücünü alan yeni Xperia U’nun ayrıca 512 MB RAM’i bulunuyor. Android cihazda sony’nin bazı etkileyici yenilikleri mevcut. Bunlardan ilki Fizy uygulaması. Fizy uygulamasının standart olarak gelişi ile Xperia U’da kullancı, müzik çalarda dinlediği herhangi bir şarkının farklı versiyonlarını ya da şarkıcının diğer tüm şarkılarını Fizy üzerinden aratma ve dinleme imkânına sahip oluyor. Bununla birlikte TrackID uygulaması üzerinden radyoda veya sokakta duyduğu bir müziğin ne olduğunu bulup, Fizy’de aratma ve dinleme imkânını elde edebiliyor. Bu uygulama ünlü Shazam uygulamasına benzer özellikler taşıyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER