Ana sayfa Mobil Sony Xperia P Türkiye’de satışta!

Sony Xperia P Türkiye’de satışta!

0

Xperia P, Türkiye”de satışa sunuldu. Xperia P; Mobile BRAVIA Engine, WhiteMagic, Reality Display ve NFC gibi teknolojileriyle fark yaratıyor

Tek parçalı alüminyum gövdeye sahip Xperia P, Sony’nin akıllı telefonda ilk kez sunduğu WhiteMagic ekran teknolojisini barındırıyor. “WhiteMagic” teknolojisi ister plajda olsun, ister kayak pistinde kullanıcılarına en parlak görüntü deneyimini sunuyor. Ekranın parlaklığını çevreye göre otomatik olarak ayarlayabilen “Akıllı Güç Yönetimi” özelliği pil ömrünü de korumaya yardımcı oluyor. Yeni Xperia P bütün teknolojik yeniliklerinin yanında tasarımıyla da fark yaratıyor. Telefonun alt bölümünü çevreleyen “saydam şerit”, serinin sıra dışı stilini ortaya koyarken telefona gelen herhangi bir çağrı, mesaj ve uyarı bildiriminde aydınlanarak serinin sıra dışı stilini ortaya koyuyor.
 
Sony Bravia TV”lere bağlanabilen Xperia P ile kullanıcılar, televizyonun uzaktan kumandasını kullanarak akıllı telefonlarının medya içeriği arasında gezebiliyor, HD videoları, en yeni filmleri veya en sevilen TV şovlarını büyük ekranda izlemenin keyfini çıkarabiliyor.
Full HD video kayıt yapabilen, 2D ve 3D panoramik fotoğraflar için 8MP Exmor R kamerasını kullanan Xperia P, tüm bu içerikleri herhangi bir ekranda paylaşabilmek için HDMI ve DLNA bağlantısı kullanıyor.

Tavsiye edilen satış fiyatı 1.399 TL olan yeni Xperia P, gümüş ve siyah renklerde kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

İşte Xperia P özellikleri

 


Xperia P’nin temel özellikleri
• Gücünü Mobile BRAVIA Engine’den alan 4 inçlik Reality Display ekran.
• Olağanüstü parlak bir görüntü deneyimi sunan ve az güç harcayan WhiteMagic ekran teknolojisi.
• Süper hızlı performans sağlayan 1 GHz’lik çift çekirdekli güçlü işlemci ve 16 GB dahili bellek.
• Benzersiz hızlı çekim özelliğine sahip, Full HD video kayıt yapabilen ve 2D ve 3D panoramik resimler için Sony teknolojisini kullanan 8MP Exmor R kamera.
• İçerikleri herhangi bir ekranda paylaşabilmek için hızlı HDMI ve DLNA bağlantıları.
• Giderek çoğalan NFC uygulamaları ve hizmetleri ile Xperia SmartTags’a erişim sağlayan NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliği.
• Gümüş ve siyah renklerde, tamamı tek parça alüminyum gövde.
• Android platform 2.3 (Gingerbread) ile sunulmuştur, Android platform 4.0 (Ice Cream Sandwich) sürüm yükseltmesi 2012 yılının ikinci çeyreğinde yapılacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here