Ana sayfa Haber Sony Xperia M ve Xperia M4 Aqua Android 5.1.1 güncelleme raporu

Sony Xperia M ve Xperia M4 Aqua Android 5.1.1 güncelleme raporu

0

Sony, Xperia M serisinden Xperia M4 Aqua modelinin Android 5.1.1 güncelleme çalışmalarında sona geldi ve son çeyrek içerisinde, Sony Xperia M4 Aqua Android 5.1.1 güncellemesi yayımlanmaya başlayacak. Bu hafta Sony, Xperia Z serisinin Android 5.1.1 güncelleme sürecini tamamlamaya çalışıyor, yaşanan bugların yamaları da bu hafta güncelleme yoluyla Xperia Z serisine sunulacak. Sony’nin Xperia modelleri ile ilgili mevcut sıkıntısını herkes bilir. Firmanın CEO’su bunu sık sık dile getirirken, yeni Xperia modeli tanıtmanın bunun üstesinden geleceğine de inanmıyor. Açıkçası Sony‘nin, Xperia satışlarındaki zararı kapatmak için eski Xperia‘ları ve tüm satış Xperia’lara firma desteği sunmayı planlıyorlar. Yazılım desteği, donanım desteği ile Xperia modellerinin eskimesini engelleyerek Xperia’ların satış rakamlarını yükseltmeye çalışıyorlar. 

Sony, Xperia modelleri için ilk olarak geçtiğimiz nisan ayında Android 5.1.1 güncelleme çalışmalarına başlamıştı. O tarihte test edilmeyen Xperia Z, Xperia M gibi modeller karara göre Android 5.1.1 güncelemesini almayacaktı. Ancak yeni satış stratejisine göre, Xperia M modeline ve eski modellere Android 5.1.1 güncellemesi kararlaştırıldı.

Xperia M4 Aqua ve Xperia M5 modelleri için Android 5.1.1 güncellemesi son çeyrek dönemi içerisinde başlayacak. Fakat en eski model olan Xperia M Android 5.1.1 güncellemesi için 2016’yı beklemeniz gerekebilir.

Xperia M4 Aqua, Xperia M2 ve Xperia M5 Android 5.1.1 güncellemesinin aralık ayı itibariyle yayımlamaya başlanması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here