Ana sayfa Haber Sony Xperia akibeti

Sony Xperia akibeti

0

Sony Xperia’ları gözönünde bulundurursak 2016 yılı, sürprizlerle geçecek gibi görünüyor. Sürprizlere gebe olmasına rağmen süreç değerlendirmeleri açısından bazı Sony hamleleri deşifre olmaya başladı bile. Günden konuları Xperia‘lara yoğunlaşınca, Sony’nin Xperia‘lardan aldığı geri dönüşüm beklentilerin altında gerçekleşti, gerçekleşmeye de devam ediyor. Xperia Z4‘ün ilk olarak sadece Japonya’da tanıtılması ve o modelin sadece Japonya’ya özel üretilmiş bir model olması da Sony’nin, Xperia üzerinde planlar uyguladığını kanıtlıyor. Beklentilerin düşük çıkması da Xperia‘ları kuma gömebilme ihtimali bulundurmasına karşın Xperia’ların ortaklık ile satılma ihtimali de unutulmamalı.Son zamanlarda Sony-Sharp dedikoduları fazlasıyla konuşulmaya başlandı. Henüz şehir efsanesine döüşmedi ancak Sony ile Sharp‘ın mobil sektörde bir şeyler yapmaya çabaladığı, yapacağı ciddi anlamda konuşuluyor. Sharp, geçtiğimiz yakın dönemde 4’e yakın mobil teknoloji duyurdu, bunların birçoğu görüntü teknolojilerinin oluşturduğu içerikler. Sharp bu yıl itibariyle yepyeni bir 4K teknolojiler geliştirdi, mobil akıllı telefonlar için. Enerji açısından da olumlu performans sergileyebiliyor yeni Sharp paneller. Bunun sonucunda zaten var olan Sharp-Sony yakınlaşmasından bir Xperia ortaklığı da gelebilir. 2016 yılı içerisinde Xperia’ların akibeti büyük ihtimalle belirtilecek ancak olası Sharp-Sony birlikteliği daha geç bir dönem içerisinde açıklanabilir.

Sony Xperia’ların yanısıra diğer akıllı telefonlar için donanım konusunda da ön plana çıkmaya başlayacak gibi. Konuşmalara göre Sony, akıllı telefonların kamera donanımına güç verecek yeni orta seviyeli kameraların üretimlerine de yoğunluk göstermeye başladı bu dönem itibariyle. 2016 yılı içerisinde tanıtılacak akıllı telefonlar, Sony mobil kameralar için erken bir tarih olabilir ancak 2016 sonlarına doğru tanıtılacak olan orta seviyeli modellerde bu kameralar kullanılacak.

Windows 10’un çıkışı Sony için de önemli. Bir Vaio işbirliği gibi olmasa da Sony’nin dizüstüleri iş dünyası için tanıtılabilir 2016 içerisinde. 4K projektör sistemleri, profesyonel ses sistemleri ile var olduğu kurumsal sektörü 13″ üstü dizüstülerle yeni bir alan açabilir kendisine. 

Bu değerlendirmelerin kesin doğruluğu veya yanlışlığı, sonbahar döneminde gerçekleştirlecek olan IFA konferansında daha da belirgin olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here