Ana sayfa Donanım Sony Walkman NWZ-X1050

Sony Walkman NWZ-X1050

0

X Serisi güzeli 

Sony, bu sene yeni seri Walkman”leriyle dikkatleri üzerine çekiyor. X serisi ise net ekranı ve keyifli özellikleriyle insanın yanından ayırmak istemeyeceği cihazlar arasında yerini kolaylıkla alacakmış gibi görünüyor…
 
Sony Walkman NWZ-X1050   NWZ-X1050, daha ilk bakışta dikkatinizi üzerine çekebilecek çekiciliğe sahip. Parlak ön ve arka yüz, siyahın şıklığını bir kez daha kanıtlarken; yanları saran granit dokusu oldukça ilgi çekiyor ve sağlamlık hissi veriyor. ön yüzü çoğunlukla 3 inç”lik büyük dokunmatik ekran kaplıyor. Bu pürüzsüz görünümü tek kesen yarım dairelik şık bir “home” tuşu. Bunun dışında ön yüzde başka hiçbir tuş bulunmuyor. Ses seviyesi ve noise cancelling (gürültü önleyici) anahtar, cihazın sağ yanında yer alıyor. üstte ise kulaklık girişinin yanında oynat/durdur, ileri ve geri tuşlarını görüyoruz. 
Dokunmatik ekranlı çoğu medya çaların ekstra olarak bu tip tuşlar barındırmadığı düşünülürse kolay kullanım açısından Sony bir adım ilerde demektir. çünkü elinizin altındaki iki-üç tuş bu sorunu kolaylıkla cebinizde çözmenizi sağlayabilecekken; sadece bir sonraki parçaya geçmek veya telefonunuzu cevaplamak için cihazı durdurmak istediğinizde her sefer medya oynatıcınızı çıkarıp ekranına bakmak zorunda kalmak oldukça sıkıcı olabiliyor.Cihazın arkasında ise ekranı ve tuşları kilitleyen “Hold” anahtarı kendine oldukça büyük bir yer almış. Kolay erişmek açısından kolay olsa da aynı sebepten cebinizde açılıp kapanabiliyor.

NWZ-X1050″nin alt kısmında ise USB girişi bulunuyor. Burada tek eksik; Sony”nin USB girişi olarak standart USB bağlantılarından bir tanesini kullanmamış olması. Yani bir arkadaşınızda duyduğunuz parçayı NWZ-X1050″ye atmak isterseniz kablosunu her daim yanınızda taşımalısınız. Aman kaybetmeyin!

3 inç”lik dokunmatik ekranın en büyük özelliği ise OLED olması. Gerçekten de farkı anında görüyorsunuz. İnanılmaz canlı renkler ve keskin görüntü…

799TL
Sony, www.sony.com.tr   
ARTILAR: 16GB hafıza, kaliteli ses, Wi-Fi
EKSİLER: Dokunmatik ekranın algılaması biraz yavaş
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here