Ana sayfa Donanım Sony Walkman NWZ-S544

Sony Walkman NWZ-S544

0

İçerde, dışarıda, her yerde Müzik

S540 serisi, Sony”nin geliştirdiği ilk dahili hoparlörlü MP4 çalar olma özelliğine sahip. özellikle müziğini paylaşmak için ideal bir seçenek sunan Sony Walkman S540 Serisi, keyifli renk seçenekleriyle de gençlerin gözdesi olacak cinsten.
Sony Walkman NWZ-S544
Sony Walkman S540, test merkezimize pembe rengiyle gelerek deyim yerindeyse tam bir bomba etkisi yarattı. Gören herkesin ilgisini çeken MP4 çaları, test edene kadar saklayacak delik aramak zorunda kaldım! Fakat onlara hak vermemek de elde değil. özellikle bayanların ilgisini çekecek canlı metalik pembe, Sony Walkman NWZ-S544″ü inanılmaz güzel gösteriyor. 2,4 inç ekranın kalitesine gelmeden önce MP4 çaların üzerinde bulunan birkaç tuşun ne işine yaradığına bir göz atalım.

 

 

ön yüzde iç içe geçmiş yuvarlak tuşlar hem çok sevimli görünüyor hem de kullanımları oldukça kolay. Ortadaki büyük durdur/oynat tuşunu çevreleyen daire, yön tuşlarından oluşuyor. Diğer iki küçük tuş ise “geri” ve “seçenek” olarak iş görmenin yanı sıra aynı zamanda ana ekrana dönüş yapmanıza veya cihazı kapamanıza olanak tanıyor.  NWZ-S544″ün sağ yanında ses seviyesi tuşlarının haricinde iki anahtar tuş bulunuyor. Bu anahtarlardan bir tanesi tuş takımını kilitleyen Hold, diğeri ise çok akıllıca tasarlanmış olan hoparlör ve kulaklık arasında geçişi sağlayan anahtar. Burada biraz durmak istiyorum çünkü bence bu anahtar sistemi gerçekten de çok akıllıca bulunmuş bir fikir. Normalde hoparlörü olan bir MP4 çalardan kulaklığı çıkardığınız zaman cihaz otomatik olarak hoparlöre geçiş yapar. Bu arada kulaklığınız yanlışlıkla çıkarsa sessiz olunması gereken bir ortamda bütün gözleri üzerinizde bulabilirsiniz! Ayrıca NWZ-S544″ün kulaklık modu ve hoparlör modu ayrı ayrı ses seviyesi ayarları barındırıyor. Yani hangi modda ne seviyede bıraktıysanız o seviyede buluyorsunuz. Böylece hoparlörden kulaklığa geçiş yaptığınızda da kulak zarınızı kaybetme sorunu ortadan kalkmış oluyor.

Ses kalitesi gerçekten inanılmaz. Fakat bu kadar kaliteli bir MP4 çaların kutusundan kulakiçi kulaklıkların çıkmasını bekliyor insan. Fakat “Clear Audio” teknolojileriyle desteklenen kulaklıklar kaliteli sonuç veriyorlar. Hoparlörün kulaklıktaki kadar sağlam bir müzik deneyimi sunduğunu söyleyemeyeceğim. 5 bantlı ekolayzıra sahip NWZ-S544″ün ön tanımlı ayarlarının yanı sıra iki adet de kişiselleştirilebilir ekolayzır ayarı bulunuyor.

2,4 inç ekran oldukça net ve keyifli video deneyimleri de sunuyor. Cihaz yan çevrildiğinde videolar, yatay olarak da izlenebiliyor. Ayrıca kullanışlı bir ayaklık aksesuarı sayesinde cihazı elde tutmaya gerek olmadan, masa üzerinde de film seyredilebiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here