Ana sayfa Donanım Sony Walkman NWZ-B142F

Sony Walkman NWZ-B142F

0

Yeni serinin akıllı ufaklığı

Sony Walkman NWZ-B142F

Sony”nin Walkman B Serisi”ne mensup yeni modeli NWZ-B142F, kompakt boyutları, renkli tasarımı ve kaliteli sesiyle yanınızda her zaman taşıyacağınız ideal bir giriş seviyesi MP3 çalar. özellikle istediğiniz her yere kolaylıkla taşımanız açısından tasarlanmış olan NWZ-B142F”yi, bilgisayara bağlanmak için bir kablo kullanmanıza gerek yok. Cihazın sağında Walkman logosunun bulunduğu kısım aslında USB”yi saklayan bir kapak görevi görüyor. Ayrıca sürükle-bırak özelliğine de sahip olan müzik çalarla bu sayede istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman müziklerini güncellemeniz veya paylaşmanız olanaklı hale geliyor.
NWZ-B142F”yi kullanmak da oldukça kolay. Ortadaki yuvarlak tuş oynat/durdur görevini görürken onu çevreleyen halkanın üst kısmı ileri alt kısmı ise geri sarma işlevini görüyor. Menülerde dolaşırken ise bu tuşlar ileri, geri ve seç görevlerini üstleniyorlar. Hemen halkanın solundaki “back” tuşu ana menüye dönmenizi sağlıyor. Ekran ufacık olmasına rağmen oldukça rahat bir şekilde görülüyor ve yazılar kolaylıkla okunabiliyor. Hemen back tuşunun üstünde bir de ZAP tuşu yer alıyor. Bu tuş Sony”nin yeni Walkman serilerinde kullandığı bir teknolojiyi çalıştırmaya olanak tanıyor. Kısaca ZAPPIN teknolojisi, hızlı ve kolay şarkı aramayı sağlıyor. Bu tuşa bastığınız zaman kulağınız hoş bir kadın sesinin Zappin” in veya Zappin” out dediğini duyuyorsunuz. Zappin” in, şarkıların kısa bir bölümünü çalarak geçmeye olanak tanıyor bu sayede kısa bir süre içinde istediğiniz parçaya gelip bu parçada Zappin” out yapabilirsiniz.

Cihazın üst kısmındaki bas tuşu tahmin edebileceğiniz gibi düşük frekansları güçlendiren bas güçlendirme özelliğini aktif hale getiriyor. Record tuşu da cihazın ses kaydı yapabildiğinin bir göstergesi. NWZ-B142F, 18 saatlik kesintisiz müzik dinleme keyfi sunuyor. 90 dakikalık çalma süresi için MP3 çaları sadece üç dakika şarj etmek yeterli oluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here