Ana sayfa Haber Sony ve Toshiba yeni bir nesnelerin interneti teknolojisi geliştirdi

Sony ve Toshiba yeni bir nesnelerin interneti teknolojisi geliştirdi

0

Nesnelerin İnterneti platformu gün geçtikçe daha hazır bir hale gelmeye başladı. Toshiba ve Sony, teknolojilerini buluşturarak birlikte IoT teknolojilerini duyurdular. Ev aletleri sınıfında kategorilendirilen teknolojinin LED yapısının ardında Toshiba, yazılım kısımında da Sony var. Yani, bu cihazla birlikte inişe geçen elektrik faturalarının sorumlusu Toshiba olacak. Toshiba ve Sony‘nin geliştirdiği bu akıllı ev teknolojisi, aslında ışıktan öte bir çeşit ev hub’ı. Bu LED ışığına bağlı olan tüm ev teknolojileri insana duyarlı olan sensörlerle açılıp kapatılacak böylece elektrik israfından kaçınılacak. Aynı zamanda bu ışık için alternatif ışık renkleri de seçilecek.

Evdeki tüm aletlerle bağlantıda olmak için tasarlandı. TV’yi açıp kapatabilir, oda ısısına göre klimanın dereccesini ayarlayabilir, uyku durumuna göre de kendi ışık kapasitesini ayarlayabilir. Bu esnada size bir çay demlemesini isteyebilirsiniz ancak bu biraz fazla.

Bu esnada hareket sensörleri IoT temelli güvenlik prensibi sağlayacak. Yani olmaması gereken, davetsiz misafirleri tespit ederek bir caydırıcılık oluşturabiliyor. üstelik mikrofonu ve speaker’larıyla bir ortam da yaratabilecek. Bir microSD kart giriş yuvası olduğunu da unutmamak gerekiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here