Ana sayfa Haber Sony-Toshiba anlaşmasından drone”lar ve projektörler ortaya çıkacak

Sony-Toshiba anlaşmasından drone”lar ve projektörler ortaya çıkacak

0

Sony’nin geçtiğimiz günlerde Toshiba’nın fotoğraf-resim sensörü üreten departmanını satın aldığı onaylandı ve Toshiba ile Sony bundan böyle prodüksiyon, fotoğraf ve fotoğraf sensörleri konusunda ortaklar. Aslında ortaklıktan öte, Toshiba‘nın fabrikalarında üretilecek olan sensörler ve diğer lens teknolojileri Sony‘nin kontrolünden geçecek, projeler ve diğer ekipmanlar Sony‘nin proje yönetimi tarafından üstlenecek. Sony’nin Toshiba ile gerçekleştirdiği lansmanda, bu konunun hem sektörel üretime hem de, son kullanıcı için üretilecek olan mobil teknolojilere katkı sağlayacağı duyuruldu.

İlk duyumlara göre, Sony ve Toshiba bu ortaklığın ürünü olan ilk projektör sistemlerini yakın zamanda duyuracaklar ve 3 farklı model olarak tasarlanmış, 4K ofis projektörlerinin amiral gemisi modeli, orta seviye ve giriş seviyesi modeller Toshiba ile ortaklaşa duyurulacak.  Toshiba’nın duyurusuna göre Oita’da bu konuda çalışacak olan 1,100 adet fabrika işçisi bulunuyor ve bu ekibe Sony’nin görüntü mühendisleri de eklenecek.

İkinci plan ise Sony‘nin geliştirmekte olduğu insansız hava araçlarıyla ilgili. Sony, drone sistemlerini Xperia‘lara göre tasarlıyor, donanımları, yazılımları ve tüm diğer özellikleri Xperia akıllı telefonların yönetebileceği şekilde geliştiriliyor. Haberlere göre Toshiba‘nın fabrikalarında Sony’nin bu drone sistemleri için yeni nesil lensler ve sensörler üretime sokuldu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here