Ana sayfa Haber Sony tarafından resmi bir açıklama ile My PlayStation sitesi duyuruldu!

Sony tarafından resmi bir açıklama ile My PlayStation sitesi duyuruldu!

0

Son birkaç haftadır, hatta neredeyse 1 aydır, internet üzerinden PlayStation Network hesaplarımızı görebildiğimiz resmi Sony sitesine ulaşamıyorduk. Bu sitede çok bir şey yapılmıyordu ama arkadaşlarımıza kendi profilimizi o site ile gösterebiliyorduk. Tabii o siteye ulaşamayınca da profilimizi gösteremez olduk. Fakat bugün Sony tarafından resmi bir açıklama ile My PlayStation sitesi duyuruldu. Bu site sayesinde PlayStation Network hesabımızı görüntüleyebiliyor, profilimizi düzeltebiliyoruz.

Bahsettiğimiz bu yeni internet sitesi, konsolumuzdan ulaştığımız profilimiz veya resmi mobil uygulamadan ulaşabildiğimiz profilimiz ile aynı şekilde işliyor. Yani, PlayStation Network hizmetinin tarayıcı versiyonu diyebiliriz bu site için. Ayrıca, bu siteyi kullanmaya şimdiden alışmanızı öneriyoruz çünkü Sony cephesinden gelen açıklamaya göre yakında SEN hesap yönetimi ayarları da bu siteye geçirilecek. Yani artık SEN hesap yönetimi için ayrı bir siteye girmemiz gerekmeyecek. Her şey PlayStation.com altında gerçekleşecek.

Her şey güzel ama artık yeni My PlayStation internet sitesi üzerinden profilimizi başka insanlara gösteremiyoruz. Beni üzen tek nokta bu oldu. çünkü kendi hesabımızı gösterebilmek için resmi bir internet sitesini kullanmayı tercih ederim. Şu anki tek tercihimiz üçüncü parti internet siteleri olarak görünüyor. Umuyoruz ki Sony, bu konu hakkında da gelecekte bir adım atar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here