Ana sayfa Mobil Sony Tablet S

Sony Tablet S

0

Yenilikçilik ve işlevsellik bir arada..!
 

Tablet bilgisayar sektörü küllerinden doğduğu günlerden bu yana Sony, bu alanda sessiz kalmayı tercih etmiş, birçok kullanıcının “Sony tablet işine girmeyecek” yorumunu yapmasına sebep olmuştu. 2011’in üçüncü çeyreğinde Sony suskunluğunu bozdu ve Tablet S ve Tablet P adını verdiği iki ürün ile tablet bilgisayar sektörüne giriş yapacağını açıkladı. İlk olarak da eylül ayının ilk günlerinde Berlin’de gerçekleştirilen IFA 2011’de tablet bilgisayarlarını dünyaya tanıttı. Sony Tablet S, 1 Ekim itibariyle tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de piyasaya sunuldu (Tablet P için 1 Ocak’ı beklemeliyiz). Biz de tablet henüz piyasaya sunulmadan önce detaylı bir şekilde bu ürünü tarttık, ölçtük ve inceledik!
 
sony
 
Tablet S ilk olarak yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor. Katlanmış kağıt görünümündeki tasarımı, hem tablet bilgisayar pazarına yenilikçi bir hava katıyor hem de cihazın ergonimikliğini arttırıyor. öyle ki, Sony bu tasarımda cihazın ağırlık merkezini tek bir tarafta toplayarak, 590 gram ağırlığın normalden daha az hissedilmesini sağlamış. 9.4 inç IPS Trublack çoklu dokunma destekli ekrana sahip olan tablet, dokunmatik teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanmayı başarmış gibi görünüyor. IPS teknolojisi sayesinde 170 derece net ve yüksek performanslı görüntü sunabilmesinin yanında Sony Tablet S, Trublack ile kaliteli kontrast ve görünürlük sağlamayı başarıyor. Cihazın ekran çözünürlüğü ise 800×1280 piksel. Biri arkada biri önde olmak üzere iki kamera, Tablet S üzerinde kendisine yer bulacak.

 

Bunlardan arka tarafta yer alan kamera, 5 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekebilecek. öndeki kamera ise VGA (~0.3 MP) çözünürlük destekleyecek. Açıkçası böyle güzel bir ürünün ön tarafındaki kamerasının daha yüksek çözünürlüğe (~2 MP) sahip olmasını beklerdik. öte yandan cihaz ile 30 fps’de 720p video kaydedebilmek mümkün.

16 GB ve 32 GB olmak üzere iki farklı kapasitede ve Wi-Fi ve Wi-Fi+3G olmak üzere iki farklı bağlantı seçeneğine sahip modeller ile birlikte gelen Sony Tablet S, piyasadaki diğer tablet bilgisayarların fiyat/performans değerlerine kıyasla son derece avantajlı fiyatlar sunuyor.
 

sony tablet
 
Sony Tablet S’te bizlere eşlik eden mobil işletim sistemi ise Android Honeycomb 3.2. Sony, Honeycomb’ı başarılı bir şekilde ürüne entegre etmiş. Donanımsal olarak güçlü bir yapıya sahip. 1 GHz Dual-core ARM Cortex A9 işlemci kullanıyor. Grafik yongaseti ise Nvidia Tegra 2 T20. 16 ve 32 GB depolama kapasitesi, SD kart desteği sayesinde bir 32 GB daha arttırılabiliyor. öte yandan cihazın kullandığı bellek ise 1 GB.

Tablet S, iki adet bağlantı seçeneğine sahip. bunlar miniUSB ve SD kart girişi. Bu sayede cihaza dilediğiniz veriyi aktarabilmek mümkün. Ayrıca DLNA desteği sayesinde multimedya dosyalarını dokunmatik ekran üzerinden ilgili sembole fırlatarak, evdeki diğer DLNA cihazlarında açabilmek gibi yenilikçi ve futuristik işler yapabilmek mümkün.

 

Saku-Saku! (Hızlı ve Akıcı)

Sony Tablet S’in sosyal ağ entegrasyonları da bir hayli ileri seviyede. Social Feed Reader adı verilen özellik sayesinde Sony Tablet S’inizi sosyal ağ hesaplarınız ile eşleştirebilir ve senkronizasyonunu sağladığınız tüm sosyal ağ hesaplarınızı bu reader üzerinden görüntüleyerek, mobil halde bile sosyal ağların bir parçası olmaya devam edebilirsiniz. Stereo hoparlör içeren Tablet S, ayrıca içerdiği Xloud ses teknolojisi sayesinde küçük olmasına rağmen oldukça güçlü bir ses çıkışına sahip.
 

sony tablet s
 
Böylece cihazın ses kalitesi, bir tablet bilgisayara göre hayli tatmin edici düzeye çıkartılmış. Sony Tablet S, Flash Player desteği içeriyor ve bu sayede Flash tabanlı sitelerde hiçbir sorunla karşılaşmadan içeriği kullanıcılara görüntüleyebliyor. öte yandan yine Sony menşeili teknolojiler sayesinde internet siteleri normalden daha hızlı açılıyor. Bu, Sony’nin Tablet S basın lansmanında özellikle altını çizdiği bir özellikti.
www.sony.com.tr

Fiyatı: 1150 TL
Puan: 92

Artıları:
+ üstün işlevsellik
+ Yenilikçi tasarım
+ Uygun fiyat

Eksileri:
– Hızlı kirlenen ekran

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here