Ana sayfa Mobil Sony, Tablet S Ve P’nin çıkış tarihlerini açıkladı

Sony, Tablet S Ve P’nin çıkış tarihlerini açıkladı

0

Tablet pazarına geç girenlerden biri olan Sony, merakla beklenen iki yeni tableti S ve P”nin Türkiye”deki piyasaya çıkış tarihlerini duyurdu

Alışılmışın dışında asimetrik bir tasarıma sahip olan 9,4 inçlik Sony Tablet S, ekimde; çift ekranlı katlanabilir olan Sony Tablet P ise kasımda raflarda olacak. NVIDIA Tegra 2 mobil işlemciyle çalışan her iki tablet de Sony”nin TrueBlack teknolojisine sahip ve bu teknoloji sayesinde daha canlı renkler ve daha koyu siyahlar sunuyor.
Görünümüyle ve tarzıyla piyasada gördüğümüz tabletlerden keskin bir çizgiyle ayrılan Sony S tabletin ekran çözünürlüğü 1280×800. 600 gr (Wi-Fi”lı olan) ağırlığındaki S”in bir de Wi-Fi/3G versiyonu bulunuyor. Bu versiyonun Türkiye”deki piyasaya çıkış tarihi ise kasım. Sıra dışı bir tasarıma sahip katlanır tablet P”de ise iki tane 5,5 inç büyüklüğünde ekran bulunuyor. Tam açıkken her iki ekran da aynı görüntünün kendi paylarına düşen kısmını gösteriyor. Film izlerken ise üst ekranda görüntü oynarken alt ekranda kontrol tuşları görünüyor. İstendiği takdirde bu ekran karartılabiliyor. Wi-Fi ve 3G bağlantı desteğiyle gelecek olan P”nin piyasaya çıkışı da yine kasım ayı.

Her iki tablet de Android işletim sistemini kullanıyor. Sony Tablet S 3.1, Sony Tablet P ise 3.2 sürümüne sahip. Her iki tabletin ön ve arka yüzlerinde de fotoğraf ve video çekimi için kameralar bulunuyor. USB 2.0 girişi ve SD kart yuvası da hem tabletlerin hafızalarını artırıyor hem de harici kaynaklardaki dosyaların oynatılabilmesini sağlıyor.

Sony yeni tabletlerinin çıkışı şerefine Facebook üzerinde bir de bilgi yarışması düzenliyor. 12 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında devam edecek yarışmaya facebook.com/SonyTR adresi üzerinden katılmak mümkün. “İlk Sony Tablet Kimin Olacak?” adını taşıyan üç haftalık yarışmada her hafta bir kişi Sony Tablet S kazanacak. Yarışmayı kazanmak için yapılması gereken tek şey sorulacak 11 soruya 4 seçenek içinden doğru cevabı en hızlı veren kişi olabilmek. Yarışmacılar arkadaşlarını oyuna davet ederek ek puanlar da kazanabilecek.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here