Ana sayfa Haber Sony SmartWatch 3 tamamen sesle kontrol ediliyor.

Sony SmartWatch 3 tamamen sesle kontrol ediliyor.

0

İlk akıllı saat üreticilerinden Sony, SmartWatch serisinin 3. modelini tanıttı. Berlin’deki IFA 2014 fuarında görücüye çıkan Sony SmartWatch 3 ve egzersiz bilekliği SmartBand Talk, sesle kontrol ediliyor ve telefona gelen aramaları da cevaplayabiliyor.

Tanıtılan akıllı saat, telefona gelen aramaların yanı sıra, mesaj ve e-postaları da görüntüleyip yanıtlamanıza olanak sağlıyor. Ancak kötü haber; hem saat hem de bileklik Android Wear’i desteklemeyecek. Bu da Google’ın kişisel asistanı Google Now‘un özelliklerinin saatte çalışmayacağı anlamına geliyor.

229 Euro fiyatla tanıtılan SmartWatch 3, 1.68 inç 320 x 320 ekrana sahip ve standart siyah renkte. Ancak 25 Euro daha ödeyerek pembe ya da beyaz kayışı ayrıca satın alabiliyorsunuz. 

GPS, NFC ve Bluetooth teknolojilerini destekleyen SmartWatch 3, micro USB’den şarj oluyor ve bataryası 2 gün boyunca gidiyor. 

öte yandan SmartBand isimli egzersiz bilekliği ise, uyku kalitesi ve aktivite takibi (atılan adım, yakılan kalori, sarfedilen mesafe vs.) yanında, telefonunuza gelen çağrıları cevaplamanıza da olanak sağlıyor. 

E-Ink ekranlı SmartBand, 159 Euro fiyata sahip.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here