Ana sayfa Donanım Sony, PSVR fiyatlarında büyük oranda indirime gidiyor

Sony, PSVR fiyatlarında büyük oranda indirime gidiyor

0

Sony bugün yaptığı açıklamayla konsolla çalışan VR gözlük setlerinin fiyatlarını dünya çapında büyük oranda düşürdüğünü duyurdu. Yeni PlayStation VR setleri Amerika’da 299$’da, Avrupa’da 299€’dan, İngiltere’de 259 Sterlin’den, Japonya’da ise 34.980 Yen’den başlayan fiyatlarla satılacak. Cihaz daha önce bu ülkelerde sırasıyla 399 dolar, 399 Euro, 349 Sterlin ve 44.980 Yen fiyatlarla satılıyordu. örneğin Doom VFR paketi daha önce Amerika’da 400$, Kanada’da 500$ fiyat etiketiyle satışa sunulurken, şimdi ise aynı aksesuarlarla birlikte 300$ ve 380$ fiyatla satılacak. 

Cihazın giriş seviye modelinde gözlük ve kamera yanında VR Worlds’e ait indirme kodu bulunacak. Göründüğü kadarıyla Avustralya ve Yeni Zelanda’dakilerin bu ziyafetten nasiplerini almaları için biraz daha beklemeleri gerekecek. Zira yeni fiyatlar kürenin o bölümünde 2 Nisan’a kadar yürürlüğe girmeyecek. Sony fiyatların kalıcı olduğuna yönelik bir açıklama yapmadı ama, Şubat ayında gördüğümüz geçici indirimlere benzer şekilde ilelebet kalıcı olacak gibi görünüyor. 

Sony aynı zamanda WipEout Omega Collection’a ait PSVR güncellemesinin de bugün yayınlanacağını duyurdu. Yeni güncelleme ile birlikte Omega koleksiyonu bütünüyle VR ortamda oynanabilecek. Böylece her şeyi gözlükten izleme imkanı olacak. Oyuncular aynı zamanda VR’a özel üç gemiyle birlikte üç boyutlu ses atmosferi ve yeni bir ‘Shake It’ remix’ine de kavuşacaklar. 

VR henüz tam anlamıyla yer edinemedi piyasada. Fiyat, cihazın geniş kitlelere yaygınlaştırılmasının önündeki en büyk engel olarak çıkıyor karşımıza. HTC, piyasada bir çok firma için sorun olan fiyatları, Vive adını verdiği yüksek teknolojili VR cihazı için daha makul seviyeye çekmeye çalışmıştı. Oculus ise akıllı telefon ya da PC bağlantısı gerektirmeyen ve 200 dolardan satılan ‘Oculus Go’ gözlüğünün işleri değiştireceğini umuyor.

Go henüz piyasaya bile çıkmadı ama, Sony yine de işleri sağlama almak için savunma taktikleri geliştirmeye devam ediyor. PS4’ün yaygın oluşunu göz önünde bulunduracak olursak, Sony’nin PSVR’ı olabildiğince makul fiyatlara çekmek için elinden gelenin en iyisini yapacağını kestirmek zor olmasa gerek. Sanal sulara açılmaya yönelik aman aman bir tutkunuz yoksa, bu fiyat indirimine rağmen cihazı satın almayı içinize sindirimeyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here