Ana sayfa Haber Sony, PS4 satışlarını anlayamadı

Sony, PS4 satışlarını anlayamadı

0

Günün en ilginç haberi Sony‘den geldi. Haftaiçi görülen grafiğe göre, Sony‘nin PlayStation 4 cihazı 10 milyonluk satış ile herkes etkilenmişti. Ancak, herkesten çok görünüşe göre Sony yetkilileri etkilenmiş ki; “10 milyon sattık ama hiç bir şey yapmadık ki…” anlamına gelebilecek bir açıklamada bulundular. 10 milyonluk satış rakamı çoğu kişiyi şaşırtmasa da, görünüşe göre Sony yetkilileri epey şaşırmış duruma. Evet, Sony yetkilileri ciddi ciddi bilmiyor PS4‘ün neden bu kadar çok satıldığını…

Sony yetkilisi Shuhei Yoshida’nın şaşkınlığı, bir şeylerin yolunda gitmediğini düşünüyor anca, herkes tarafından biliniyor ki; satışlar iyi ise kullanılan strateji de iyidir. Shuhei Yoshida’nın açıklamalarına göre, Sony PlayStation 4 için çok özel bir strateji geliştirmemiş.

 

Sony yetkilisinin aslında değindiği haklı bir konu var; Sony PlayStation 4 için özel bir strateji geliştirmemiş olabilirler ancak, bu satış rakamlarına ulaştıracak grafiği oyun üreticilerinin uyguladığı strateji olduğuna değinildi. özellikle Call of Duty‘nin ve Grand Theft Auto gibi oyun serilerinin PlayStation 4 için farklı stratejiler uyguladığını ve kullanıcılarda hissedilen “en iyi PlayStation‘da oynanır” durumu, kişileri PlayStation 4 almaya itmiş. Ayrıca, rakiplerden bir tanesi olan Xbox One‘ın PlayStation 4‘ten yaklaşık 100 dolar daha pahalı olması da bu durumu tetikleyen nedenlerden bir tanesi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here