Ana sayfa Donanım Sony PS Vita ilk kez Gamex”te tanıtıldı!

Sony PS Vita ilk kez Gamex”te tanıtıldı!

0

Sony, PlayStation Vita”yı dünya lansmanından önce ilk kez Türkiye”de ve sadece GameX”te tanıttı

Sony, LEVEL’ın basın sponsorluğunda Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı”nda bugün başlayan ve 4 Aralık”a kadar sürecek olan GameX fuarında 240 metrekarelik dev aktivite alanı kurdu. Bu alanda, dünya lansmanı 22 Şubat 2012 tarihinde gerçekleşecek PlayStation Vita”yı ilk kez Türkiye”de, sadece bir adet ve GameX”e özel olarak tanıtmak için özel bir deneyim alanı yarattı.
Fuarın açılış gününde özel bir buluşmayla PlayStation Vita”nın tanıtımını yapan Sony Eurasia A.Ş. Kişisel Eğlence ürün Grup Müdürü Murat Gebeceli şunları söyledi: “Türkiye oyun pazarının yaklaşık %83 pazar payıyla lider, en yenilikçi, öncü ve hareketli oyuncusu olarak bugün buradayız. 2007″den bu yana Türkiye”de altı katın üzerinde büyüme kaydeden PlayStation markamız, satış adetleri dünya çapında milyarları bulan oyun ve içeriklerimiz ve bu gelişimi birlikte gerçekleştirdiğimiz oyuncularımız ile başarıdan başarıya koşmaya devam ediyoruz. 2011 yılı boyunca Killzone 3, inFamous 2, Resistance 3 ve Uncharted 3: Drake”s Deception olmak üzere dört önemli oyun lansmanı gerçekleştirdik. 2012 yılında ve önümüzdeki dönemde, her yaş grubundan ve kesimden oyuncuya hitap eden nitelikte, daha çok Türkçe, daha çok üç boyutlu oyun ve içeriğimiz ile Türkiye oyun pazarına olan yatırımlarımız devam edecek.”

 

 

PlayStation Vita”nın pazardaki hiçbir mobil cihazın sunamayacağı oyun deneyimleri yaşattığını vurgulayan Murat Gebeceli, sözlerini şöyle sürdürdü: “PlayStation Vita, mümkün olan en iyi mobil oyun deneyimlerini sunan inanılmaz bir cihaz. Sosyal bağlantıyla birlikte devrim niteliğindeki özellikleriyle oyuncular için tümüyle yeni bir tarzda oyun deneyiminin yanı sıra arkadaşları ve onların etrafındaki dünya ile bağlantı kurmaları amacıyla bir platform sağlıyor.”
 

PlayStation”ın derin, üç boyutlu oyun deneyimi mirasını güçlendiren PlayStation Vita sistemi, çarpıcı bir dokunmatik ön ekran ve dokunmatik arka pad, çift analog çubuk, hareket sensörleri ve çift kamera gibi özellikler içeren bir set ile kullanıcıların oyunlarını yeni şekillerde oynamalarına olanak tanıyor. Aralarında LittleBigPlanet, Wipeout 2048, Resistance: Burning Skies, Uncharted Golden Abyss, Ubisoft”tan Assassin”s Creed, EA Sports”dan FIFA, Activision”dan Call of Duty ve daha başkalarının da bulunduğu, birinci ve üçüncü parti stüdyolarda şu anda üretimde olan 80″den fazla oyun ile PlayStation Vita, eşsiz mobil oyun deneyimleri sunuyor.
 

Hem 3G, hem de Wi-Fi desteği olan PlayStation Vita, kullanıcıları daha derin oyun deneyimlerine çekecek ve doğal PlayStation Vita uygulamaları yoluyla onlara, arkadaşları ve diğer PlayStation Vita oyuncularının oluşturduğu dünyaya bağlanmalarına ve onlarla oynamalarına imkan tanıyacak. Facebook, Foursquare, Skype ve Twitter gibi çeşitli sosyal ağ ve iletişim servisleri PlayStation Vita”da da bulunuyor.

Sony, PlayStation Vita”nın yanı sıra yeni PlayStation Move oyunları Dance Star Party, Move Fitness ve After Hours Athletes ile stant alanına hareket katıyor. Oyun severler tarafından 2011″in en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen ve satışa çıktığı 2 Kasım”da dünya çapında 3.800.000 adet satarak ilk gün satışlarında büyük bir başarıya ulaşan Uncharted 3: Drake”s Deception ile hem Türkçe, hem 3D oyun keyfi yaşatıyor. Sony aktivite alanında eğlence sınırsızca devam ederken fuar katılımcıları, mükemmel kullanılabilirlik ile eşsiz donanımı, içeriği ve ağ servislerini birleştiren Sony Tablet S ile eğlence deneyimlerinde ilginç ve yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor. En son model 3D Sony VAIO”larla Sony”nin yarattığı eşsiz 3D dünyasını yakından tanıma fırsatı buluyor. Hepsi ve daha fazlası, dört gün boyunca Sony alanında dijital eğlence ve oyun tutkunlarını bekliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here