Ana sayfa Donanım Sony PlayStation TV tanıtıldı

Sony PlayStation TV tanıtıldı

0

Sony, ABD”nin Los Angeles şehrinde düzenlenen Electronic Entertainment Expo (E3) fuarında PlayStation TV“yi tanıttı. Microsoft“un E3 fuarında Xbox One“ın 29 ülkedeki çıkış tarihini ve gelecek dönemde, piyasaya süreceği oyunlara dair detaylarını paylaşmasının ardından, Sony cephesinden yeni bir ürün geldi. Sony, E3 fuarında Apple TV gibi çevrimiçi TV yayını yapan PlayStation TV“yi tanıttı. Apple TV ile aynı mantıkta çalışan cihaz, PS3, PlayStation One ve PSP oyunlarını PlayStation Now servisini kullanarak oynatıyor.

 

 

Sony PlayStation TV tanıtıldı

 

 

 

PlayStation Now, Türkiye”de 2015 yılının başında gelecek. Geriye dönük uyumluluğu destekleyen medya aktarıcı ile kullanıcılar, internet üzerinden kendi video ve müzik servislerine erişim sağlayacak. Bu servisler Türkiye”de çalışmıyor; fakat aynı PS NOW gibi onlar da aynı tarihte Türkiye”deki kullanıcıların, kullanımına sunulacak.

 

Kullanıcılar, aynı zamanda PlayStation TV ile PS4′ü birbirine bağlayıp evdeki diğer TV“lerden oyun oynayabilecek. PlayStation TV“nin kontrol edilebilmesi için PlayStation DualShock 3 oyun kumandası gerekiyor. Medya aktarıcı, ilk başta Japonya”da 99 dolardan satışa sunulacak. 31 Temmuz“da piyasada olması beklenen ürün, Japonya”dan sonra Kuzey Amerika ve diğer Avrupa ülkeleri için de satışa sunulacak.

 

 

Sony PlayStation TV tanıtıldı

 

 

 

Diğer ülkeler için tahmini çıkış tarih olarak sonbahar ayları işaret ediliyor. Sony, açıkladığı bu cihaz yanında, 140 dolarlık bir paket daha hazırladı. Bu paketin içerisinde ise PlayStation TV“nin yanında, DualShock, HDMI kablo, 8 GB hafıza kartı ve bir oyun yer alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here