Ana sayfa Haber Sony Pictures”a politik hack!

Sony Pictures”a politik hack!

0

Bugünlerde Sony Pictures‘ın bilgisayar mühendisleri ve diğer çalışanları fazladan mesai harcıyorlar. Sadece hack işine karışanları değil kendi sistemlerini bir sonraki hack olayına hazırlıklı hale getirmeye çalışırken henüz hacklenen Sony, halen hack tehditlerine mağruz kalıyor. 

Sony ve firmanın bağlantıları, hack saldırısının Kuzey Kore olduğunu gösteriyor. İlk olarak işaretlerden bir tanesi 2013 yılında Sony’e gerçekleşen hack saldırısı. 2013’te de hackerlar saldırılarının ardından “tekrar geleceklerini” belirtmişlerdi. İlk işaret 2013’ü gösterse de Sony Pictures’ın yeni filmi “The Interview” filmindeki Kuzey Kore lideri Kim Jong-un sahnelerine yönelik olduğu düşünülüyor.

Bu durumda iş artık politik hale gelmeye başlıyor. İşin içerisinde uluslar arası meseleler olunca, birden fazla kaynağa danışma ihtiyacı duydum ve işin içinde başka hacker grupları olabilir. Akıllara hemen Kuzey Kore, Rusya ve ABD’nin “trolleme”ye dayalı hacker grubu Anonymous geliyor. Kaynaklardan kesin bir isim gelmese de, Sony hemen-hemen saldırganları bulmuş durumda.

Bununla birlikte, Sony, Torrent‘ten filmleri indiren kişilerin bilgisayarlarına virüs yollamak gibi bir girişimde bulunabileceği de haber sitelerinde tartışılan diğer konu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here